Základní info

Community je americký televizní komediální seriál stanice NBC stvořený Danem Harmonem (na obrázku vpravo). Seriál je o různorodé skupině studentů na komunitní vysoké škole v Coloradu. Premiéra proběhla ve čtvrtek 17. září 2009, poslední klapka seriálu dosud neklapla.

Zápletka

Třiatřicetiletý Jeff Winger (Joel McHale) je úspěšný právník, žije ve velkém stylu a není sporu, který by nevyhrál. Seriál však začíná v době, kdy mu advokátní komora pozastavila licenci, protože zjistila, že zfalšoval svůj titul, když o svém kolumbijském titulu tvrdil, že je z proslulé newyorské Kolumbijské univerzity, přestože byl příloha e-mailu z vysoké školy v jihoamerickém státě Kolumbie. Advokátní komora mu ale umožní v praxi pokračovat, pokud vystuduje opravdový bakalářský obor.

„Nejlepší a nejvtipnější nová show sezóny.“ 15. 9. 2009, nj.com

Jeff si pro své studium vybere Greendale Community College. Greendale je komunitní vysoká škola, v českém vzdělávacím systému by šlo komunitní školu přirovnat k vyšší odborné škole zaměřené na celoživotní vzdělávání (všechny věkové skupiny). Vybere si ji kvůli svým známostem, od kterých očekává, že mu pomohou projít školou bez námahy. Brzy však zjistí, že Greendale je svět ve světě a nebude to tak snadné.

Na hodinách španělštiny se mu navíc začne líbit jedna z jeho spolužaček, Britta Perry (Gillian Jacobs). Protože se jeví nepřístupná, vytvoří falešnou studijní skupinu španělštiny, přes kterou se k ní snaží dostat blíže. Plány jsou mu ale zkříženy a z falešné studijní skupiny se rázem stane opravdová. Kromě Jeffa a Britty, která chce nalézt svou cestu životem a posunout se někam dál, do skupiny patří ještě Abed (Danny Pudi), muslim závislý na popkulturních odkazech, Pierce (Chevy Chase), sedmkrát rozvedený magnát navlhčených ubrousků v důchodu, Annie (Alison Brie), šprtka ze střední, která v minulosti nezvládla školní tlak a podlehla drogám, Troy (Donald Glover), dříve quarterback a nejoblíbenější student své již bývalé střední školy, a Shirley (Yvette Nicole Brown), nedávno rozvedená matka dvou dětí, oddaná křesťanka, která si chce otevřít svou pekárnu s koláčky.

„Komu je seriál určen: Milovníkům všech jemnějšího humoru. Takže fanoušci The Office, 30 rocku nebo My Name is Earl, s chutí sem.“ 2. 10. 2009, Gorilla.cz

Tato skupina čelí nesnesitelnému učiteli španělštiny „señoru“ Changovi (Ken Jeong), snaživému děkanu Peltonovi (držitel Oscara Jim Rash), který trpí komplexem, že Greendale není opravdová univerzita, a věčně opilému profesoru Duncanovi (John Oliver), kterého Jeff kdysi zastupoval.

Oficiální trailer

„Úžasně chytré, je to Počátek mezi seriály.“ 14. 12. 2010, People Weekly

Na co se podívat?

„Především filmoví fajnšmekři si jistě přijdou na své.“ 13. 5. 2011, Topzine.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat