Vysvětlivky k dílu 2x10

  |  Autor: tommo  |  1 komentář

Díl 2x10 Mixology Certification byl plný různých narážek, zde se pokusíme vypsat některé věci pro objasnění.

0:36 — Hráli jsme Boggle? Hra založená na skládání slov popsaných písmeny. Víc viz na Wikipedii.

2:06 — Ve stejný den jako Troy se narodil kdo? Tyra Banks je americká modelka, herečka, zpěvačka a moderátorka, více viz na Wikipedii. Marisa Tomei je americká herečka a držitelka Oscara, více viz na Wikipedii. A jak už bylo řečeno přímo v dílu, Claude Renoir je francouzský kameraman.

3:11 — Co znamenají názvy jednotlivých barů? L Street = Ulice L, The Red Door = Červené dveře, Peg Leg Pablo’s = U Pabla s protézou nohy, Flannahan’s Hole = Flannahanova díra, Ballroom = Tančírna (ovšem balls = koule, předtím na to byla narážka, proto ten překlad).

3:44 — Co za pití je Virgin Mudslide? Mudslide (= sesuv půdy) je složen z vodky, Kahlúy, irského krémového likéru (např. Bailey’s) a krému. Virgin Mudslide je varianta bez alkoholu.

4:36 — Kdo je Anne Hathaway? Anne Hathaway je americká herečka, zpěvačka a modelka. Víc viz na Wikipedii.

9:04 — Co je to bylinné pivo? Bylinné pivo (v originále root beer) je v Evropě velice okrajové pivo pro svou chuť jako kapky proti kašli, má jen 0,4 % alkoholu. Víc viz na stránkách Spojené státy českýma očima.

9:25 — Co to jsou Rylanové, Ko-danská říše a další divné narážky, o kterých mluví Abed a jeho nápadník? Rylanové a Ko-danská říše by mělo být něco z filmu Poslední hvězdný bojovník (neviděl jsem, tak nemůžu moc soudit). Podle „do frellu“ pak Abed pozná, že je nápadník fanda do Farscape (slovo frell tam nahrazuje slovo fuck, aby pořad nedostal horší věkové ohodnocení). Toho se týkají pak ty následující narážky, seriál znám jen podle jména, takže případné nepřesnosti překladu berte s rezervou a jako vždy mě můžete upozornit na lepší alternativu. Hledal jsem na Farscape fóru, ale i tak to nemusí být přesné.

10:33 — Co znamená slovo kapriciózní? Kapriciózní (v originále capricious) znamená nevypočítavý, rozmarný, náladový apod. Obě slova normálně existují, není to nic vymyšleného.

12:19 — Skupina Phish? Americká skupina hrající různé variace rocku a jazzu. Aktuálně stále aktivní.

18:24 — Kdo je Mark Ruffalo? Mark Ruffalo je 43letý americký herec, režisér, producent a scénárista.

Štítky:  
  • Loooki

    Táto časť bola naozaj super! Community stopmotion, ja som z toho umieral :D
    (Původně vloženo 11.12.2010 1:05)

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat