Třetí řada Community na community.4fan.cz

  |  Autor: tommo  |  Žádné komentáře

Mezi každoroční články na Community patří také zhodnocení řady, co se týče anket, diváků a počtu stažení titulků. Ani letos jsme nezapomněli a přichystali si pro vás malé shrnutí, co se za ten rok odehrálo a jak jsme my i vy za ten rok pokročili a změnili se.

Ankety

Loňský rok byl na ankety trochu chudší, měli jsme pouze pět anket. Začátek třetí řady se vesměs líbil, ale celkově by se dal zařadit mezi lepší průměr mezi díly Community. Vyjádřili jste se, že byste byli rádi, kdybychom dělali před každým dílem preview s promy. To jsme se po zbytek řady snažili dělat, občas nám to uteklo, budeme se snažit pokračovat přinejmenším stejně i tuto řadu. Proma ale někdy na YouTube nejsou, takže spoléhejte spíš na nějaké textové či obrázkové informace. Měli jsme také anketu, kde jsme volili nejlepší písničky ze soundtracku první série. Podle vašich hlasů skončily na prvních dvou místech s drtivým náskokem Somewhere Out There z dílu 1x10 a 101 Rap z 1x02.

Po dílu 3x04 s časovými liniemi jsme volili tu nejlepší a podle předpokladů vyhrála nejvtipnější, ta Troyova, tedy také ta nejtemnější. Ta „pravá“ linie, Abedova, skončila na druhém místě. Na závěr jsem si nechal anketu o vývoji postavy Britty. Britta v průběhu let bezesporu hloupne, všimlo si toho 85 % z vás. Třiasedmdesáti procentům z těch, kteří si toho všimli a kteří na to mají názor, se to nelíbí. Není divu, zatímco v první řadě byla tou nejvíce vůdcovskou ženskou postavou a dalo by se říct, že spolu s Jeffem tvořili takové hlavní duo, od druhé řady se odsouvá do pozadí a nahradila ji spíše Annie. Co k tomu Dana Harmona vedlo, to těžko říct, uvidíme, jak si Britta povede pod novým vedením.

Typický divák Community

Také letos jsem dali dohromady statistiky z naší stránky na Facebooku a statistiky z návštěvnosti těchto stránek. Vyšlo nám z toho to, že typickým divákem Community, co sleduje naše stránky, je pořád a zase stále 18-24letý muž z České republiky, co používá prohlížeč Chrome na operačním systému Windows (následovaný divákem s Firefoxem na Windows) s rozlišením obrazovky 1366x768.

Loni jsem dával za cíl, aby se více vyrovnal poměr mezi muži a ženami, který byl v procentech zhruba 89:11. Poměr se stále koriguje a po letošku to je už 84:16. Mobilní uživatele k nám pořád stále moc nechodí, tvoří zhruba půl procenta našich návštěvníků. Z nich 66 % je uživatelů Androidu a 28 % je uživatelů iOS, tedy iPhonu, iPadu a iPodu Touch.

Stahování titulků

Zopakuji to, co jsem psal i loni: „Sečíst celkový počet stažení našich titulků není snadná záležitost. Vzhledem k tomu, že jsme jediní pravidelní autoři českých titulků, mnoho stránek si naše titulky často půjčuje, ačkoli jsme k tomu nedali povolení.“ Sečítáme tedy titulky pouze tam, kde o nich víme.

Loni jsme měli přes 100 tisíc celkového počtu stažení titulků, průměr i medián byl kolem 2200 staženími, přičemž minimum bylo 1020 a maximum 4666 stažení. Za ten téměř rok a půl jsme výrazně polepšili. Letos se celkový počet stažení zastavil na 414 872 staženích a blížeme se tak k půl milionu. Za toto časové období se tedy počet stažení zvýšil o více než 270 %. Průměr čítá 5800 stažení a medián pak 6100 stažení. Ve srovnání oproti loňsku to je pak zvýšení o 157, resp. 174 %. Maximální počet stažení a tedy zlatou medaili si stále ponechává první díl, jemuž dalo šanci už 11449 diváků. Na posledním místě naopak skončil poslední díl, tedy 3x22, který má jenom 3457 stažení. Na druhé polovině třetí řady je vidět, že nucená přestávka odradila mnoho diváků i zde a jen pomalu se ke Community znovu vracejí.

A to bychom pro letošek měli shrnutí. Příští sezóna bude mít (pravděpodobně) jenom 13 epizod, možnost na prodloužení řady či na celkové prodloužení o sérii sice není moc velká, přesto tu stále je a my můžeme jenom doufat, že se tak stane a noví tvůrci Community seriál rozvinou takovým způsobem, aby byli spokojení všichni.

Štítky:  , ,
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat