Přijde bratranec paintballu, tvrdí Dan Harmon

  |  Autor: tommo  |  Žádné komentáře

Těsně před premiérou páté řady dal Dan Harmon rozhovor magazínu Entertainment WeeklyJoel McHale, Gillian JacobsDanny Pudi dali rozhovor zase magazínu TVLine. Až se s námi bude loučit Troy, což už ví patrně každý komunitní fanoušek, dočkáme se něčeho spektakulárního, něčeho trhlého, něčeho úžasného… a nebude to paintball. A na závěr pak přihodíme pár dalších věcí, co řekl Dan Harmon, protože jeho rozhovor se týkal i dalších věcí.

Snad každého fanouška Community musel potěšit třiadvacátý díl seriálu. Ještě více pak musel potěšit fanoušky akčních fillmů. Samozřejmě se jedná o slavný díl 1x23 — Modern Warfare, který dotáhl parodii právě akčních filmů k dokonalosti. Kdo by zapomněl na památnou narážku na Willisovu Smrtonosnou past. Takový úspěch snad nečekal ani samotný Dan Harmon, a přestože posléze tvrdil, že paintballu se pravděpodobně v druhé řadě nedočkáme, ve finále jsme se dočkali paintballového dvojdílu. Dvojdílu, který zase potěšil hlavně fanoušky westernů a Hvězdných válek… a také Ztracených.

Dlouhou dobu jsme pak o paintballu neslyšeli, všichni jsme mysleli, že téma paintballu je vyčerpané. Pak byl ovšem Dan Harmon odvolán a na jeho místo nastoupila dvojice, která se ho snažila ze všech sil napodobit. Ve finále čtvrté řady, 4x13 — Advanced Introduction to Finality, jsme se proto dočkali zmrtvýchvstání paintallového tématu. A přestože bychom snad byli i rádi, aby se to novým tvůrcům nepovedlo, ono se jim to celkem povedlo. Obalení příběhu Jeffovým sněním si mohli noví tvůrci dopřát ještě větší volnosti.

Dan Harmon se nicméně vrací. A s pátou řadou přijde, dle jeho slov, bratranec paintballu. Ten je ale bez barvy… a vlastně i bez kuliček. V pátém dílu páté řady (5x05 — Geothermal Escapism) nastane velký zlom. Troy ze zatím nespecifikovaného důvodu opustí Greendale, který se ale dozvíme už v některém z následujících dílů, tedy 5x03 — Basic Intergluteal Numismatics nebo 5x04 — Cooperative Polygraphy. Abed bude mít ale potíže s rozloučením, a vymyslí proto hru pro celou školu. Joel McHale tuto epizodu nazývá „lávová epizoda“. Co se bude dít?

Hra spočívá v tom, že celá zem bude láva a nikdo se jí nesmí dotknout. Podle Gillian Jacobs bylo natáčení opravdu namáhavé, bolely ji ruce i nohy, přibyly jí nové svaly… Podle prom, nejvíce z posledního, tajemného, můžeme vyvodit, že i skupina bude navzájem rozdělena. Jak už jsme psali dříve, vypadá to, že Britta bude mít svůj vlastní tým jménem „židlochodci“, v kterém bude i Hvězdičák, který se po své fingované smrti vrátí. Jeff bude v jakémsi kočičím týmu, vlastní tým bude pravděpodobně mít i Shirley. Troy a Abed budou v této „válce“ stát pravděpodobně naposledy při sobě. Zúčastní se také prof. Hickey. Kdo vyhraje? Překoná lávová hra paintball? To se dozvíme již 24. ledna.

Další informace Dana Harmona

 • Divil se, že 4. řada se snažila co nejvíce napodobit jeho tvorbu, protože si myslel, že kvůli tomu byl propuštěn.
 • Původně chtěl, aby se 5. řada odehrávala již mimo Greendale, protože by všichni odpromovali. Proto jsme mohli vidět, jak se postupně krátil čas ve škole na hodinách. Ani čtvrtá řada tam tolik nebyla. Vznikly ale takové turbulence, že jediná možnost byla ta, co po něm chtělo Sony od začátku, tedy udělat show z komunitní vysoké a ne show o komunitě lidí.
 • Jednu chvíli se uvažovalo i o variantě „zrušení“ čtvrté řady. Dan Harmon s tímto totiž už trochu počítal před koncem třetí řady, a proto nechal zavřít Abeda do malého, kartonového Snotoria (Dreamatoria). Na začátku páté řady by pak vylezl a dělalo by se jakoby nic. Po diskusi mezi scénáristy ale došli k názoru, že by to takto být nemělo.
 • V 5. řadě se budou postavy vzpírat systému.
 • Buzz Hickey je vlastně takový Pierce 2.0 (naše přirovnání, ne přímo Danova slova). Všechny postavy s ním budou mít dějovou linku. Jak už jsme si mohli povšimnout v 5x02, sedí také na Piercově místě u stolu v nové Komisi na záchranu Greendale. Bude stejně jako Pierce jakýmsi Obi-Wanem (tentokrát už Danova slova) ze stejné doby. Otec, ale často dítě. Bude mít i stejně zkušeností. Na rozdíl od Pierce má ale Hickey přesně opačný původ. Volnomyšlenkářští rodiče z dělnické třídy, kteří se o něj moc nestarali. Poté, co jeho generace byla hippies, on se stal vojákem a policistou. Viděl svět z druhé strany než Pierce a je většinou pouze tím člověkem, o kterém Pierce snil.
 • Nechtěli ale vyloženě nahradit Pierce a Troye a dělat, že se nic neděje.
 • Znovu uvidíme animovanou epizodu, zatím nespecifikovaného žánru. Je to každopádně ale oblíbený žánr Harmona a Joela McHala z dětství.
 • Troyův odchod bude dojemný. Pro Abeda to bude znamenat opravdu hodně.
 • Roznašeče pizzy z 3x04 — Remedial Chaos Theory měl hrát Jason Biggs jako cameo, ale odmítl.
 • Stále by chtěl obsadit Billa Murrayho. Kromě něj také Richarda Ayoada, tentokrát před kamerou a ne za ní, a Simona Pegga.
 • Greendale bude nyní brána více vážně, protože Jeff jí musí pomoct.
 • Klidně by udělal milion řad. Ale zároveň si musí zvyknout, že každá řada může být poslední, když plánuje poslední díl.
 • Troy bude zkoumat sebe samotného, než odjede.
 • Abed bude více samostatný, začne také zkoumat více sebe. Do určité míry má Abed vztah, což je patrně narážka na Brie Larson, která se objeví v šestém díle.
 • Ze Shirley se stane větší byznysmenka, bude více manipulovat s lidmi.
 • Pozor! Britta prý dostane injekci s IQ! Že bychom konečně opět viděli Brittu z první sezóny? Dan Harmon se omlouvá, že by neměla být hloupá, protože nechápe svět, ale měla by být postižená svou bouřlivou, vášnivou a politickou ideologií.
 • Děkan Pelton se trochu uklidní se svými kostýmy. Až na pár výjimek… Opět by to ale měl být takový návrat k první řadě, tedy vtipný správce potápějící se školy.
Štítky:  , ,
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat