Pierce Hawthorne

Základní informace a zajímavosti

 • Hraje ho Chevy Chase.
 • Celým jménem Piercinald Anastasia Hawthorne. V díle 3x14 je chybně uvedeno jeho prostřední jméno jako Cornelius (opravdové jméno Chevyho Chase).
 • Narozen roku 1945 blíže nespicifikovaného data v Cheynne, Wyomingu. V díle 3x14 je chybně uveden rok narození Chevyho Chase, a to 1943.
 • Zemřel roku 2014 při vytváření svého dědictví (viz Pierce v páté řadě).
 • Myslí si, že jeho církev je neobuddhismus, ale doopravdy je to jakási prapodivná sekta.
 • Před studiem na Greendale pracoval jako výkonný ředitel Hawthorne Wipes, což je celosvětový konglomerát vyrábějící navlhčené ubrousky. Od třetí řady je spolu s Shirley 50% spolumajitelem Shirleyiných sendvičů. V minulosti byl také „groupie“ fanoušek Barenaked Ladies.
 • Jeho studijní obor není znám, ale na Greendale strávil 14 let, a to v letech 1999–2013.
 • Jeho matkou je Marian Anastasia Hawthorne, která v seriálu vystoupila pouze hlasem, a to ve své závěti ve druhé řadě. Jeho otcem je Cornelius Hawthorne, zakladatel Hawthorne Wipes, který taktéž zemřel, a to ve třetí řadě přičiněním Jeffa. Po smrti jeho otce se dozví, že od něj má nevlastního bratra jménem Gilbert Lawson.
 • Pierce byl sedmkrát ženatý a za tu dobu „nasbíral“ třicet dva nevlastních dětí, svoje děti však nemá.
 • Jeho nejoblíbenějším filmem je Fletch, ve kterém hraje hlavní roli sám Chevy Chase.
 • Vyjma studijní skupiny jeho přátelství na škole nikdy nevydržely déle než jeden semestr.

Předměty na Greendale

Podzim 2009

 • Marketing (?) — Shirley
 • Španělština pro začátečníky („señor“ Ben Chang) — Abed, Annie, Britta, Jeff, Shirley, Troy, Starburns/Hvězdičák
 • Účetnictví (prof. Eustice Whitman) — Abed, Annie, Jeff, Shirley, Troy

Jaro 2010

 • Plachtění (Lee Slaughter) — Britta, Shirley, Troy, Starburns/Hvězdičák
 • Španělština pro mírně pokročilé („señor“ Ben Chang) — Annie, Brita, Jeff, Pierce, Shirley, Troy, Starburns/Hvězdičák

Podzim 2010

 • Antropologie I (prof. June Bauer, později prof. Ian Duncan) — Abed, Annie, Britta, Shirley, Troy, Chang, Starburns/Hvězdičák

Jaro 2011

 • Antropologie II (prof. Ian Duncan) — Abed, Annie, Britta, Jeff, Shirley, Troy, Chang, Rich, Starburns/Hvězdičák, Tlustej Neil, Vicki
 • Úvod do italských vín (?) — Jeff, Chang

Podzim 2011

 • Biologie I (prof. Marshall Kane) — Abed, Annie, Britta, Jeff, Shirley, Troy, Magnitude, Starburns/Hvězdičák (později vyhozen), Todd, Vicki

Jaro 2012

 • Biologie II (prof. Marshall Kane) — Abed, Annie, Britta, Jeff, Shirley, Troy, Magnutide, Tlustej Neil (později vyhozen), Todd, Vicki

Podzim 2012

 • Historie (prof. Noel Cornwallis) — Abed, Annie, Britta, Jeff, Troy, Shirley

Pierce Hawthorne v průběhu seriálu

Pierce a nástup na Greendale

Pierce je díky svému otci bohatý a vede volný, bezstarostný život. Později se však cítí osamocený a nešťastný. Když se rozhodne řešit své problémy, začne rozvíjet několik koníčku — cestuje po světě, učí se, jak se stát uvaděčem akcí, věnuje se kouzelnictví a hraje na piano. Nakonec se rozhodne vrátit se do školy, aby rozšířil svůj horizont vědění. Jako jediný ve skupině na škole už studoval před první řadou.

Pierce v první řadě

Pierce je stejně jako většina studijní skupiny pozván Abedem. Od té doby se velice neodbytně snaží navázat přátelství s Jeffem, protože si myslí, že pokud se s ním bude přátelit, bude populární. Jeff však na nabídky nereaguje a snaží se jim spíše vyhýbat. Pierce se tak poté snaží Jeffa spíše předhánět a soutěží s ním, k čemuž Jeffa občas dokáže vyprovokovat.

I s ostatními by se Pierce rád přátelil, Brittu snaží odnaučit kouřit, o Shirley přizná, že ho vzrušuje. Žárlí také na vztah Abeda a Troye. Na konci první řady, poté, co se dozví, že Troy hledá místo k bydlení, nabídne Troyovi, aby s ním bydlel v jeho vile.

Pierce v druhé řadě

Protože Jeff začne Pierce kvůli jeho dotěrnosti nesnášet a snaží se ho vynechávat ze všech akcí skupiny, Pierce se zezačátku snaží o to víc, dokud mu nedojde trpělivost a skupině pěkně nezavaří. Jediný, s kým má alespoň trochu soucitu, je Annie, která je dle jeho slov jeho nejoblíbenější.

Vše vyvrcholí v závěru druhého roku, kdy skupina Pierce vyloučí, a to poté, co ji zradí. Když si Pierce uvědomí svou chybu, skupinu mu odpustí a nabídne mu návrat. Pierce však nezapomněl křivdy, kterých se dopustili jeho bývalí kamarádi a návrat odmítne se slovy, že s nimi skončil.

Pierce v třetí řadě

Pierce stráví léto ve své sektě a po návratu tvrdí, že se změnil, a vstoupí znovu zpátky do skupiny. Jeff je však spokojen, že skupina je bez Pierce a s jeho navrátem není spokojen, proto se jeho výskyt snaží snížit na minimum. Nakonec se ale karta obrátí a Jeff se začne chovat úplně jako Pierce, když se z něj přirozeným vývojem stane právě „Pierce skupiny“. Jeff je posléze skupinou taktéž vyloučen, přičemž Pierce se stane opět právoplatným členem. Když ho nakonec Pierce podrží a doporučí skupině, aby ho znova přijala, a vezme částečně vinu za Jeffa na sebe, Jeff ho začne ve většině případech tolerovat.

Celkově v třetím roce Pierce nedostává tolik prostoru, co v minulých letech. Je to dáno také tím, že fanoušci i samotný Chevy Chase nebyli spokojeni s tolik temným pojetím, které mu Dan Harmon, autor seriálu, vymyslel. Zažíváme s ním tak spíše nenavazující zážitky. Snaží se vymanit z vlivu svého otce, chce začít znovu podporou Shirley v jejím byznysu, zjistí, že má nevlastního bratra, atd.

Na konci série Pierce žaluje Shirley u greendalského soudu ohledně Shirleyiných sendvičů, s kterou se ale po Jeffově klasické řeči dohodne a celý spor je tak zažehnán.

Pierce ve čtvrté řadě

Hned začátkem čtvrtého roku naštve Abeda, když se jeho přičiněním úplně zkazí americká verze Inspektora Časoprostora. Opět zažárlí na skupinu, když chce jít na Vickinu halloweenskou párty bez něj. Všeobecně vzato po celou řadu působí klidněji a vyrovnaněji. S Jeffem konečně naleznou společnou zálibu — návštěvu klasického holičství — a konečně se tak splní Piercův sen z první řady.

Po třinácti letech na konci jarního semestru 2013 se pak Pierce rozhodne odpromovat. A protože Chevy Chase odešel ze seriálu z důvodu dlouhodobé nespokojenosti s jeho postavou a s typem humoru seriálu, Pierce Hawthorne jakožto hlavní postava skončila.

Pierce v páté řadě

Všechny nicméně Chevy Chase překvapil, když se v prvním díle jako Pierce Hawthorne znovu objevil, a to jako hologram na Greendale, který, stejně jako v úplně prvním dílu, osloví Jeffa na schodišti před školní budovou a poskytne mu životní radu. Časem se poté dozvídáme, že Pierce Hawthorne zemřel při vytváření svého dědictví — naplňování válců s jeho spermatem, které odkázal každému ze studijní skupiny.

Kromě toho odkázal Brittě použitý iPod Nano (na což je narážka na konci 1x22) s písničkami, které nutí brát život méně vážně. Shirley odkázal také zaplacený pronájem, tzv. time-share, na Floridě. Annie zanechal tiáru, kterou se Annie snažil dát již v druhé sérii, kdy byl v nemocnici. Jeffovi odkázal láhev kvalitní skotské, aby prý Jeff neměl chuť vypít ještě kvalitnější sperma z válce. Troyovi pak odkázal svoje zbylé akcie Hawthorne Wipes v hodnotě 14,3 mil. dolarů (cca 286 mil. Kč) pod podmínkou, že na jeho lodi Dětinský Magnát (Childish Tycoon) obepluje svět. Tím se Pierce Hawthorne navždy rozloučil s tímto světem a touto studijní skupinou.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat