Nucená dovolená Community

  |  Autor: tommo  |  1 komentář

Jestliže sledujete naši Facebookovou stránku, patrně jste již zaznamenali, že rok 2012 je ve znamení nejistoty Community.

Vše to začalo mírumilovně, televizní stanice NBC, která je mezi americkými celostátními stanicemi za takového otloukánka a zdaleko nedosahuje sledovanosti, co konkurenční stanice CBS, ABC a Fox, má již od 80. let každý čtvrtek večer ve svém programu řadu komediálních seriálů. Začínající pořad je vždy ten, co přesvědčuje diváka, zda má na té stanici zůstat, a proto tu byl vždy nějaký pořad, který je známý. Tak známý, že ho později dávali i u nás. V druhé polovině 80. let to byla slavná Cosby Show, přelom tisíciletí patřil Přátelům, v prvním desetiletí tohoto tisíciletí jsme se pak dočkali My Name Is Earl (Jmenuju se Earl), kterého většina jeho fanoušků zhlédla díky internetu patrně na počítači a ne v televizi jako doposud. Názvy všech pořadů vysílané NBC ve čtvrtek večer v průběhu let můžete v přehledné tabulce vidět na anglické Wikipedii.

Roku 2006 se zde také začal vysílat seriál 30 Rock, kde učinkují Alec Baldwin a Tracy Morgan. Seriál se odehrává v prostředí vedení a scénáristů trochu nadneseného podání samotné televize NBC. Za ty roky vystřídal už mnoho čtvrtečních časových slotů, kdy byl vysílán, jeho prostor byl vždy někdy mezi 20:30 a 22:30. 30 Rock si držel sledovanost po tři sezóny kolem 6–8 milionů diváků, od čtvrté řady ale ztrácí a loňskou pátou řadu sledovalo už jen 4–6 milionů diváků (podívat se můžete na naše srovnání sledovanosti loňských seriálů, kde byl i 30 Rock). A po této paté řadě, tedy letos, se tvůrkyně a hlavní představitelka v jedné osobě Tina Fey rozhodla, že otěhotní…

Mezitím se roku 2009 zrodilo Community, které u kritiků sklidilo úspěch, a proto ho NBC přesunula z původního času 21:30–22:00 na osmou hodinu večerní, tedy to tzv. primetimu. Problémem ale bylo, že Community nikdy nebylo u běžné americké většiny populární (to, že kvůli nízké inteligenci Američanů, jsou nepotvrzené domněnky) a navíc CBS vyrazila do boje proti čtvrtečnímu komediálnímu večeru NBC a proti druhé řadě (a následně letošní třetí) Community postavila The Big Bang Theory, jeden z nejúspěšnějších sitcomů v USA současnosti.

Trvalo tedy zhruba dva roky, než došla NBC trpělivost a Community poslala na nucenou dovolenou. Od ledna se totiž ve čtvrtek večer (resp. v ČR v pátek ráno) nebudeme setkávat s Community, ale s 30 Rock, jehož Tina Fey již porodila a může se vrátit do vysílání. K mému údivu se ten pořad ještě někomu líbí (k ještě většímu údivu se to líbí i u nás) a NBC se rozhodla uvolnit místo pro tuto show, která se vrací po půlroční přestávce.

Fanoušky i kritiky tato zpráva poměrně zděsila, po nějakém časovém odstupu NBC přislíbila, že třetí řadu Community podle plánu dotočí i odvysílá. Podle kritiků však netřeba věšet hlavu, producentem je v případě Community společnost Sony, která už za svou působnost prodloužila existenci svého seriálu, přestože byl prakticky „mrtvý“. Lidé znalí oboru tedy spíš předpokládají i prodloužení na čtvrtou řadu než úplné zrušení. Pro Community to ovšem dobrá zpráva není, všichni teď budou rádi, když se Community dočká druhé půle sezóny. Při dalším vývoji vás budeme i nadále informovat.

Původně tato zpráva měla být sepsána a vypsána právě po dalším vývoji, ovšem aktuálně se po Community slehla zem a nikdo to aktuálně neřeší. Zároveň se chceme omluvit za nižší aktualizovanost, ale nezbývá mi teď moc času na psaní článků.

Štítky:  ,
 • Delltar

  No, neházel bych na 30 Rock špínu, je to výtečně napsaný seriál a
  mimochodem většina scénáristického týmu Community je taková „feyina
  škola“ :-D
  Community je pořad, který prostě asi nikdy nezaujme
  široké spektrum publika, ovšem jeho fanoušci jsou mu celkem věrni a
  podívají se na něj klidně i mimo primetime, proto si myslím, že přesun
  mimo primetime community prospěje. Je ovšem pravda, že ani 30 Rock není
  úplně pořad pro PT, vzhledem k tomu, že staví většinou na
  komplikovanějších ironických referencích než na sledu přímočarých gagů
  (jako třeba tbbt).
  No uvidíme, každopádně i Tina se vyjádřila tak, že by si přála aby Community pokračovalo.
  (Původně vloženo 4.12.2011 15:36)

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat