Je Abedova linie konspirační teorií Community?

  |  Autor: tommo  |  3 komentářů

Poslední epizoda nám nabídla sedm různých časových linií. Bylo nám naservírováno, že ta Jeffa je výchozí a reálná. Pozorní diváci si však všimli, že to neodpovídá skutečnosti. Proč je Abedova linie mnohem pravdivější? Máme hned pět důvodů!

 1. Hned na začátku se Britta s Annie přou, zda Abed s Troyem bydlí v bytě 303, či 304. Díl je 3x04, ale byt 303, což napovídá, že tento díl se odehrává dříve než díl minulý, tedy Competitive Ecology.
 2. V každé časové linii krom té Jeffovy (prý pravé) se Pierce zmíní o tom, jak měl sex s Earthou Kittovou na záchodcích v letadle. Povšimněte si, že v té pravé to neříká, ovšem v díle Competitive Ecology Pierce říká prof. Kanovi, že skupina je jediná, komu o tom řekl. Jeffova linie je tedy tímto vyškrtnutá jako pravá. Zatím máme zbylých šest časových linií, které mohou být pravdivé.
 3. Jedině v Abedově časové linii Shirley zjistí, že Britta kouří trávu. V epizodě Competitive Ecology na Brittu zakřičí „Ale ne! Britta má svůj zapalovač trávy!“ Tímto se nám dostává Abedova linie do popředí. A to není vše…
 4. V Abedově linii Abed najde na chodbě niklák. V díle Competitive Ecology Pierce požádá Abeda, aby mu zapůjčil minci na zakoupení vody. Zajímavé, že?
 5. Vše pak zakončuje to, že Jeff a Annie jsou k sobě v díle Competitive Ecology velice napjatí a strojení. To by odpovídalo právě tomu zakončení, že se spolu políbili a Jeff ji upozornil, že nemá mluvit o svém otci, jak se stalo opět v Abedově linii.

Je to tedy pravda? Ušil na nás Dan Harmon pořádnou boudu? Vše to do sebe tak nějak zapadá. Díly 3x03 a 3x04 dokonce byly natočeny v opačném pořadí. Samozřejmě to divákům nedalo a twítovali to Danu Harmonovi, který později sepsal článek a vyjádřil se k celé záležitosti.

Pravda je nakonec mnohem jednodušší. Těsně před vysíláním minulého dílu (3x03) nebyl díl o časových liniích zcela dokončen, protože vyžadoval mnoho střihu, dodatečných úprav apod., kdežto díl Competitive Ecology takto náročný moc nebyl, a proto se Dan Harmon rozhodl, že je prohodí.

Co se týče těch ostatních nesrovnalostí, tak si jich byl vědom, ale argumentuje, že to s Earthou Kittovou mělo být tak, že to Pierce vykládá někde a někomu pořád. A to, že Britta kouří trávu, jak by to Shirley mohla nevědět… Abedův niklák už pak byla asi pouhá náhoda.

Dan Harmon poznamenal, že jsou géniové, ale ne ďábelštví géniové. On sám takovéhle skryté nápovědy nemá moc rád a nerad by se k tomu schýlil. Prý to pak není vyprávění příběhu, ale jenom takový trik a zneužití síly autora. Dobré to prý bylo jen v Mlčení jehňátek. Na závěr dodal, že je ale rád, že má takové fanoušky, kteří o ději přemýšlí.

Můžete být tedy klidní, není to tak, jak se zdálo, jen to na nějakou dobu zaměstnalo nejednoho fanouška Community.

Štítky:  ,
 • rev

  takhle pozorny divak nejsem, takze diky.
  (Původně vloženo 17.10.2011 16:24)

  • tommo37

   Není zač, já takhle pozorný divák taky nejsem. :D

   (Původně vloženo 17.10.2011 18:57)

 • Hurley

  Parádní článek. Díky. :)
  (Původně vloženo 23.10.2011 9:19)

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat