Druhá řada Community na community.4fan.cz

  |  Autor: tommo  |  4 komentářů

Druhá řada je za námi, přinášíme tedy malý článek s rekapitulací toho, co se za tento rok stalo na těchto stránkách, co se následující rok stane na těchto stránkách, co jste odpovídali do anket, opět si povíme, kdo je typickým divákem Community a další zajímavé věci.

Vývoj community.4fan.cz

Jaký byl stav těchto stránek před rokem? Před rokem tyto stránky ještě vůbec nebyly, ještě vůbec nebyly ani titulky. První řada už skončila, ovšem koncem května 2010 bylo přeloženo pouze prvních sedm dílů Lukášem, já jsem tou dobou ještě neviděl ani první díl… V té době byly počty stažení titulků, pokud si to dobře pamatuji, přibližně mezi 100 a 200. Časem se ale dopřeložilo vše a koncem srpna jsme rozjeli první podobu stránek. Druhá seriálová řada pak přinesla podstatný nárůst stažení titulků, pravděpodobně i díky našim stránkám, snažili jsme se, aby byly stránky aktualizované, titulky byly po celou dobu až na jednu výjimku vždy nejdéle v sobotu.

V průběhu naší premiérové sezóny jsme změnili vzhled, zprovoznili fórum a skupinu na Facebooku a na našem YouTube kanálu si můžete přehrát soundtrack z první řady a časem toho plánujeme ještě mnohem více. Dokonce se nám po loňských Vánocích objevila konkurence, která ale díky vám, našim věrným fanouškům, vydržela pouze sedm dílů. My skončit neplánujeme a přes prázdniny krom revize titulků proběhne i další vylepšování stránek, o kterém vás budeme průběžně informovat článkem či statusem na Facebooku.

Ankety

Během provozu stránek jsme nasadili celkem čtrnáct anket, některé více tématické, některé méně, některé více hlasované, některé méně. Většina z vás si například přála paintballový sequel, dokonce to byly celé dvě třetiny, kterého jsme se nakonec i dočkali a myslím, že jsme jím byli i příjemně překvapeni. Také dvě třetiny z vás přivedly další osoby ke Community, všem tímto děkujeme, zvláště těm čtyřem, kteří hlasovali, že přivedli více než devět osob. No a ta zbylá třetina už mezitím třeba někoho nalákala či ještě teprve naláká. Co se týče otázky ohledně fóra, hlasy byly vyrovnané, my se rozhodli fórum zprozovnit, přesto se zatím nesetkalo s větší odezvou. Uvidíme, jak se vám bude chtít přispívat v průběhu další řady.

Nyní přeskočíme až na konec, Joshe Hollowaye alias Černého Jezdce alias Sawyera ze Ztracených by v seriálu ráda viděla zhruba třetina diváků, ovšem skupina se čtyřmi osobami navrch by ho tam raději neviděla. Při hlasování o nejoblíbenější postavě poměrně suverénně vyhrál Abed s téměř polovinou hlasů. Druhý skončil señor, co už není señor Chang s pětinou hlasů a třetí skončila hlavní postava Jeff s o něco méně hlasy, než měl Chang. V anketě je také pěkně vidět, že z hlavních postav mají lidé nejméně rádi Shirley, která nedostala ani jeden hlas. Druhá ze špatného konce skončila Britta, u které je pravda, že v druhé řadě nebyla příliš výrazná a většinu času, kdy už něco říkala, tak to nebylo nějak moc divácky atraktivní.

Nejhlasovanější anketa byla ohledně dvojice, která by se měla dát dohromady. Ukázalo se, že „tým Annie“ je mnohem silnější než „tým Britta“, a tak dvojice Jeff a Annie také poměrně suverenně vyhrála s více než třetinou hlasů. Jako druhý pár skončil Jeff a děkan, především druhý jmenovaný by měl radost, a to zhruba s pětinou hlasů. Třetím párem byl pak Jeff a Britta s šestnácti procenty. O žádný pár nestála zhruba stejně početná skupina jako o Jeffa a Brittu a nejméně byste si přáli v páru Changa a Shirley, což už teď zcela jistě nenastane, pro něž hlasovala pouhá tři procenta lidí. Pro zajímavost: Tým „Abed a Pierce“ získal přes pět procent.

Typický divák Community

Využili jsme statistiku návštěv, statistiku fanoušků na Facebooku i ankety a zjistili jsme, že typickým divákem Community, co sleduje naše stránky a kouká na naše titulky, je stále 18-24letý muž z České republiky, co používá Firefox na operačním systému Windows (následovaný divákem s Chromem na Windows) s rozlišením obrazovky 1366x768. Důležitým faktem také je, že tento typický divák po usnutí spí až do rána a v noci se nebudí, to ukazuje, že divácká většina má u nás klidný spánek. Bohužel mezi ně nepatřím… Kladné je, že ženy už překročily deset procent, snad se to tak nějak vyrovná. Co se týče mobilních zařízení, nejčastěji k nám přistupujete z Androidu, ovšem mobilně k nám zas až tolik nechodíte.

Stahování titulek

Sečíst celkový počet stažení našich titulků není snadná záležitost. Vzhledem k tomu, že jsme jediní pravidelní autoři českých titulků, mnoho stránek si naše titulky často půjčuje, ačkoli jsme k tomu nedali povolení. Ve světě titulků je to sice běžné, legální to však není. Navíc tím trpí samotní diváci, protože nejaktuálnější titulky jsou tady, popř. na titulky.com.

Po sečtení titulků, všude, kde jsem na ně přišel, jsme celkově na 111 231 stažení našich titulků. Maximální počet stažení zaznamenal první díl, který s našimi titulkami zhlédlo 4666 lidí, naopak nejméně osob zhlédlo poslední díl, který je v oběhu jenom něco přes týden, a to přesně 1020 lidí. Průměrný počet stažení a medián počtu stažení se pohybuje nad 2200 staženími. To je myslím pěkné číslo, sice na „mainstreamové“ seriály typu HIMYM, House apod., kde se počet stažení pohybuje nad 10 tisíci, máme daleko, ale pokud bereme Community jako spíše srdeční záležitost s menší diváckou základnou, pak se jistě není za co stydět.

A to je pro dnešek vše. Zanedlouho však vyjde další článek, který můžete očekávat v příštím týdnu.

Štítky:  , ,
 • marťa

  Ahoj, zajímavý článek, pěkné stránky. Díky, že se o to tak pěkně staráte! :)
  (Původně vloženo 22.5.2011 20:45)

  • tommo37

   My děkujeme tobě :)
   (Původně vloženo 22.5.2011 21:18)

 • Pato8

  Pekné stránky a dobrá práca s titulkami, aj keď ja pozerám s anglickými, ale fakt je táto stránka super :) Paradoxne som sa sem dostal vďaka konkurencii.
  (Původně vloženo 26.5.2011 17:28)

  • tommo37

   Díky. Ano, konkurence začala s poměrně dobrou „reklamní kampaní“, takže nalákala nové diváky, ale vzhledem k jejich neaktivitě noví diváci neměli jinou možnost než přejít k nám. A osobně si myslím, že tím nijak neprohloupili. :)
   (Původně vloženo 26.5.2011 19:43)

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat