Děkan prof. Craig Pelton

Základní informace a zajímavosti

  • Hraje ho Jim Rash.
  • Není známo, kdy se narodil, ale pochází z Denveru, Colorada.
  • Není známé, zda je nějakého vyznání.
  • Před svým působením na Greendale pracoval na jiných školách, žádná z nich však neexistuje. Ve třetí řadě tvrdí, že je na Greendale už 10 let, z toho 4 roky je děkanem.
  • Na Greendale je po celou dobu seriálu děkanem školy.
  • Co se týče děkanovy rodiny, víme pouze, že má sestru.
  • Za jeho působení na Greendale se zvedl počet přihlášek o 25 %.
  • Nechal přejmenovat greendalský fotbalový tým z The Greendale Grizzlies (Greendalští medvědi) na Greendale Human Beings (Greendalské lidské bytosti).

Děkan Craig Pelton v průběhu seriálu

Děkan a nástup na Greendale

O děkanově nástupu na Greendale nevíme nic moc bližšího, než je uvedené v základních informacích. S Greendale má neustále plány, že z ní udělá světoznámou školu, a neustále odráží nekalé plány konkurenční City College děkana Sprecka. Mimo toho vyučuje předmět Hlášení školním rozhlasem.

Děkan v první řadě

V první řadě je děkan vykreslen jako roztěkaný, sám sebou nejistý děkan, který se snaží Greendale pořádně vytáhnout nahořu a nedaří se mu to. Během prvního roku skupiny na Greendale také zjistí, že má fetiš na dalmatiny, celkově je jeho sexualita poněkud nejistá. Na Greendale si vyžívá v pořádání plesů.

Se studijní skupinou, konkrétně s Jeffem aBrittou, se děkan setká poprvé, když se Britta přizná, že podváděla, a děkan kvůli ní sestaví soudní tribunál.

Děkan v druhé řadě

Děkan už se nesnaží nijak zakrývat své úchylky a výstřednosti a začne se pravidelně oblékat do zvláštních kostýmů, většinou dámských. Během semestru se patrně zamiluje do Jeffa. Děkan také pracuje na svém literárním díle Dean Dangerous (Děkan Nebezpečňák).

Kvůli plánům City College je na konci druhé řady škola kompletně roztřílená a poškozená kvůli velké paintballové bitvě. Díky Piercu Hawthornovi, který paintball vyhrál, ale Greendale získá 100 tisíc dolarů na opravy.

Děkan v třetí řadě

Třetí řada začíná děkanovým plánem, jak pozvednout celou školu, když má najednou finance od Pierce. Na scéně se ale objeví proděkan Laybourne z katedry opravy vzduchoventilací, kterým děkanovi oznámí, že jeho katedra je nejvýdelečnější katedrou ze všech a že budou dostávat více peněz. To překazí veškeré děkanovy plány a musí nakonec šetřit.

Když zjiští, že Chang žije ve ventilacích školy, v rámci šetření mu nabídne ubytování, když se zdarma přidá do školní ochranky. Chang souhlasí, ale vezme si to moc k srdci a kvůli němu vyhoří kus místní jídelny a také kvůli němu odstoupí šéf ochranky. Chang tím povýší a začne přemýšlet o tom, že by převzal kontrolu nad celou Greendale tím, že nahradí děkana jeho dvojníkem, kterého bude mít pod palcem.

Po smrti Starburnse/Hvězdičáka dostane Chang větší oprávnění a svůj převrat uskuteční. Děkana uvězní ve sklepení Greendale a nechá vyloučit studijní skupinu. Ta se však nedá a vyrazí děkana zachránit. Chang je přitom chytí a plánuje je vyhodit do povětří spolu se záznamy o jeho nepravostech. Nakonec mu ale skupina zhatí plány, Chang uteče pryč a děkan se vrátí na svoje původní místo v čele Greendale.

Děkan ve čtvrté řadě

Ve čtvrtém roce se děkan rozhodne udělat krok dopředu vůči Jeffovi a pronajme si byt vedle něj. Zároveň se mu zezačátku snaží stížit možnost odpromování, od čehož nakonec ustoupí, protože chce, aby se mu dařilo. Jeffova promoce pak vypadá jako svatba mezi Jeffem a Lidskou bytostí Greendale.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat