Dan Harmon a další o vývoji seriálu

  |  Autor: tommo  |  5 komentářů

Tvůrce show Dan Harmon promluvil s tiskem o vývoji Community. V tomto článku si jeho teze projdeme. S tiskem si promluvili i hlavní herci, od kterých pak máme další informace.

Začneme tím, že třetí řada bude, jak už bylo zmíněno, temnější a ponurejší. Zapadá to do příběhu o čtyřech dějstvích (v našem případě seriálu o čtyřech řadách), o kterém Dan Harmon už kdysi mluvil. Je to prý důležité proto, aby byl příběh zajímavý. Biologie byla zvolena právě proto, že budou zkoumat sami sebe, podstatu lidstva.

Další Harmonovou myšlenkou je to, že chce, aby měli postavy konečně skutečný předmět, kde na konci buď projdou, nebo vyletí. Španělština i antropologie totiž byly jen takové křoví pro jiný děj, teď by se to mělo změnit a část děje opravdu čerpat z jejich předmětu. Dan také prozradil, že příští rok budou někteří promovat, což už naznačil dříve.

Joel McHale pak řekl, že Pierce už nebude záporákem, spory se aktuálně přenesou mezi Jeffa a prof. Kana. Ti se nebudou mít rádi. Krom toho také Joel zopakoval to, že letos opět uvidíme trochu Jeffa a Annie pospolu.

Danny Pudi prohlásil, že to, že jako Abed budou žít s Troyem, odstraní tajemství o Abedovi. Uvidíme více jeho život mimo školu a přitom se poodhalí Troyovi (a později Annie).

Údajně v některé z prvních šesti epizod třetí řady uvidíme, jak se dá hýbat časem. Dočkáme se alternativních realit a časových os. K tomu Dan Harmon dodal, že to bude Jeff, kdo si letos projde peklem. Krom zápletek s prof. Kanem se dočkáme také řešení jeho nevyřešených sporů s otcem.

Zopakujme si také, že Community se trochu zpomalí. V tom smyslu, že už se nebudeme koukat na takové bláznivé věci, Dan Harmon chce, aby postavy vypadaly reálně. Jako příklad si vzal seriál The Wire, z kterého si „vzal“ Michaela K. Williamse. The Wire je prý naprosto reálný, proto si ho vzal jako jižní pól a Community jako severní pól. A pak si řekl, že by bylo dobré mít led z obou pólů.

A teď ke každé postavě jednu věc. Abed bude mít problémy se zákonem, Troy se postaví jako potenciální alfa samec Jeffovi, Britta bude mít problémy se zvolenou specializací (psychologie), Annie si uvědomí, že nemá cenu s každým soutěžit a vyroste v sebevědomou dámu, Shirley i přesto, že má opět rodinu pohromadě, zůstane na Greendale a bude si i nadále chtít otevřít svou internetovou pekárnu, Pierce se bude chtít dostat ze stínu svého otce, v kterém je po celý život.

A na závěr pár „epizodních“ spoilerů. V díle o Halloweenu se vydáme cestou Simpsonů, tedy Treehouse of Horror, kdy je vždy několik příběhů. Díl, kdy bude „kolaudační párty“ u Abeda a Troye, se pak bude nějakým způsobem inspirovat filmem Lola běží o život.

Štítky:  , ,
 • koc

  za hrátky s casem 1* a pokud se vydari „Lola“ pridam jeste jednu *
  (Původně vloženo 29.9.2011 22:06)

 • koc

  Nevíte jestli bude zase paintball epizoda?
  (Původně vloženo 1.10.2011 13:35)

 • Findeor

  Nevíte jestli bude zase paintball epizoda?
  (Původně vloženo 1.10.2011 13:35)

 • Jackolo

  http://www.gorilla.cz/article/10668-gorilla-serilorout-jak-ten-as-tak-rychle-b-dva-z-nich-u-v-bise-le.html Tady je přehled sledovanosti amerických seriálů a předpovědi jejich obnovení či zrušení.
  Podívejte se, jak si Community vede ve sledovanosti.
  (Původně vloženo 9.10.2011 10:44)

  • tommo37

   Gorilla přejímá tuto predikci z amerického „TV by the Numbers“ (http://tvbythenumbers.zap2it.com/category/tv-show-renewals-and-cancellations/renewcancel-index/renewcancel-nbc-shows/ ), kde mají svého Cancellation Bear (něco jako „Medvěd zrušení“). To píšu hlavně proto, že ačkoli čísla u Community napovídají spíše zrušení (např. Playboy Club měl podobné ratingy a zrušili ho po třech dílech), na Gorille nepíšou slovní poznámky. Community je zavedený pořad, a proto je prakticky jisté, že se odvysílá celá sezóna. Vzhledem k tomu, že výsledky opravdu nejsou příliš oslnivé, tak se boj bude svádět až o čtvrtou řadu. Tento boj se odehraje někdy mezi dubnem a květnem, pokud si Community udrží aspoň 3,5 mil. diváků. Jestli se Community bude dále propadat (popř. stačí třeba i jeden větší propad), tak bude čtvrtá sezóna spíše nepravděpodobná.
   (Původně vloženo 9.10.2011 12:31)

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat