Čtvrtá řada na community.4fan.cz

  |  Autor: tommo  |  Žádné komentáře

Pokračujeme v klasické řadě článků o českých divácích Community a jeho české sledovanosti. Ankety jsme letos neměli, ale můžeme se podívat alespoň na stahovanost titulků a na typického diváka Community.

Tento článek navazuje na podobně koncipované články po třetí a po druhé řadě. Stačí kliknout na příslušný odkaz pod číslem a můžete si přečíst, jak to vypadalo loni a předloni.

Typický divák Community

V potaz jsme opět vzali statistiky z naší facebookové stránky a z návštěvnosti stránek. Není to tedy úplně přesné, ale přibližný náhled nám to poskytuje. Typickým českým divákem je 18–24 letý muž (56 %), který používá prohlížeč Chrome (50 %) na operačním systému Windows (91 %) s rozlišením obrazovky 1366x768 (33 %). Statistika je tak (až na konkrétní procenta) úplně stejná jako loni. Stále k nám nechodíte s mobilem nebo tabletem, oba tyto přístroje u nás mají 1% podíl návštěvnosti. Vždy komentovaný poměr muži-ženy se po poměrech 89:11 a 84:16 upravil na 82:18. Že bychom příští rok překonali 80:20? Ženy jsou na našem Facebooku i na našich stránkách jen málo aktivní. 91 % aktivních uživatelů jsou muži.

Stahování titulků

Letos jsme v absolutním počtu stažených titulků tolik neposkočili jako loni (tehdy to bylo o 270 %). Za rok a dva měsíce, tedy od vydání loňského článku, se počet stažení navýšil zhruba o 180 tisíc, a to konkrétně na číslo 592760 stažení. Úspěšně jsme tak překročili půl milionu stažení titulků a navýšili jsme počet stažení o 43 %. Průměr i medián počtu stažení se sobě ještě více přiblížil. Průměr se vyšplhal na 8350 stažení, přesnější medián pak na 8500 stažení. To představuje zvýšení o 43 % v případě průměru, tedy stejně jako v případě absolutního počtu stažení, a o 39 % v případě mediánu. Na špičce stále zůstává úplně první díl, ke kterému si titulky stáhlo 16530 diváků (+44 %). Nejhůře je na tom naopak poslední díl, tedy 4x13, který se zatím dostal jen k 3420 lidem, tedy přibližně stejně, jako měl loni tehdejší poslední díl, 3x22. Ten si polepšil o 73 % na téměr 6000 stažení. Tím můžeme i letos divácké shrnutí uzavřít. V příštím článku se s největší pravděpodobností můžete těšit na shrnutí dosavadních informací a spoilerů, které máme o nadcházející páté řadě, která začne již za necelý měsíc, hned po Vánocích.

Štítky:  , ,
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat