Community opět odloženo… Proč? Kdy bude premiéra?

  |  Autor: tommo  |  Žádné komentáře

Pro fanoušky Community je rok 2012 plný strastí. Nejprve byl odložen návrat třetí řady po Vánocích 2011, poté byla nakoupena sezóna jen o 13 dílech a byl vyhozen tvůrce seriálu Dan Harmon a teď, po ukrutně dlouhém čekání na čtvrtou řadu, se zhruba 10 dní před plánovanou premiérou dočkáme dalšího odložení. V tomto článku rozebereme, proč bylo Community odloženo a jak je to s novým datem premiéry.

Původní premiéra byla stanovena na 19. října, to je zhruba po měsíci od doby, co začala většina seriálů a pořadů, které hlavní čtvero amerických celoplošných televizí uvádí. Za tuto dobu už se trochu ustálila sledovanost těchto pořadů. Poslední roky bylo takovým pravidlem, že NBC končila vždy, co se sledovanosti týče, s bramborovou medailí. Když se na to ale koukneme letos, zjistíme, že v neděli, pondělí a úterý, kdy se vysílá americký fotbal a The Voice (Hlas USA), NBC s přehledem vyhrává.

NBC se tedy nacházela v situaci, kdy měla vehementně propagovat vracející se pořady v pátek, přestože páteční výdělky jsou minimální a stávající reprízy The Voice a reprízy seriálu Grimm nemají asi o moc horší sledovanost, než by mělo Whitney s Community. NBC se proto rozhodlo ponechat v pátek reprízy, které propagovat nemusí, a časy pro propagaci pátku přenechat propagaci pondělku, úterku a středě, čím by se dal navýšit, nebo alespoň zachovat počet diváků.

Filmoví kritici a analytici předpovídávají, že Community přijde v mid-season (tedy v novém roce po Vánocích), kdy nahradí některý z neúspěšných seriálů v jiný den. Někteří si dokonce myslí, že to takto s Community plánovali už od začátku. Toto skýtá v praxi pro nás, české a slovenské diváky sledující seriál ze záznamu, dvě možnosti…

První se jeví možnost, že se Community přesune na středu a vystřídá tak velice neúspěšný seriál Animal Practice, zařadil by se tak na dvacátou hodinu, popř. nahradí seriál následující, a to Guys with Kids, který se také rozhodně nedá nazvat trhákem a který se vysílá hned o půl hodiny později. Druhá možnost je taková, že Community nahradí 30 Rock, který bude před Vánoci definitivně končit, protože má svou poslední řadu. V tom případě by se Community vrátilo zpět na čtvrtek na osmou hodinu, kde již jeden čas působilo. Je také ale možné, že se kritici pletou a Community se začne odvysílávat pouze s nějakým zpožděním v onen pátek.

Abychom se ale také zamysleli z druhé strany… Pokud se Community bude vysílat v pátek, téměř jistě je to řada poslední. Pátky a soboty jsou totiž poměrně logicky zabijáky málo sledovaných seriálů. V pátek a sobotu totiž tolik lidí netráví večer doma u televizních obrazovek, především mezi mladými lidmi, a protože Community sledují převážně mladí lidé, show by utrpěla velké snížení sledovanosti a skončila by. Přesun na jiný den, přestože to znamená další odložení, může Community prodloužit o další řadu. Nikdo nečeká, že Community spasí sledovanost, na druhou stranu ale nabízí stabilní výsledky, což nové seriály mnohdy nezaručují.

Po oznámení odložení premiéry čtvrté řady noví tvůrci seriálu zveřejnili zase několik dalších spoilerů a možných dějových linek. Ty budou obsahem dalšího článku, který můžete brzy očekávat. Do nového data premiéry se spoilerů dozvíme asi ještě hodně, přijdou asi také mnohé změny, protože po Vánocích nebudou některé díly aktuální (např. halloweenský speciál).

Štítky:  ,
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat