Co víme o 5. řadě (2. část)

  |  Autor: tommo  |  Žádné komentáře

Pátá řada se kvapem blíží a my vám proto přinášíme článek o tom, co v této nové řadě můžete čekat. V druhé části rozebíráme konkrétní spoilery. Co v nových dílech uvidíme? Jaké budou zápletky? K tomu tu máme detailnější popisy prvních tří epizod. V první části, která vyšla nedávno, jste si mohli přečíst o tvůrčím a hereckém ansámblu 5. řady. AKTUALIZOVÁNO 28. 12.

5x01 — Repilot

Profil epizody. V doslovném překladu „Znovupilotování“, ve smyslu „Nová pilotní epizoda“, ve volném překladu jednoduše „Nový začátek“. Bude vysílána 3. ledna ve 2:00 (našeho času). Scénář epizody má na svědomí Dan Harmon a Chris McKenna. Oficiální text:

Studijní skupina se znovu spojuje, aby zachránila Greendale před právními potížemi. — Jeff se vrací na Greendale, když ho jeho bývalý advokátní partner Alan Connor (Rob Corddry) zlanaří, aby získal důkazy k soudnímu procesu, kterému se věnuje. Děkan Pelton je unešený tím, že vidí Jeffa zpátky na Greendale. Myslí si, že se Jeff snaží pomoci zachránit školu a rychle svolá studijní skupinu, aby ho překvapil školním srazem.

Z prom vyplývá, že Jeff se snažil být dobrý právník, který chtěl obhajovat jenom ty slabé a v bezpráví. To se ovšem nevyplatilo a Jeffova kancelář krachuje. Jeho bývalý kolega, který ho kdysi ohlásil advokátní komoře a s kterým se Jeff na konci třetí řady nerozloučil zrovna v dobrém, mu nabídne obchod. Má totiž možnost zničit Greendale, zatím se neví kvůli čemu, teoreticky by to mohla být nějaká konspirace děkana Sprecka ze City College, ale to je jen spekulace. Alan pak nabídne Jeffovi, aby se vrátil na Greendale, namluvil děkanu Peltonovi, že chce Greendale pomoci, ale doopravdy by Jeff byl Trojským koněm a sehnal by důkazy na pomoc Alanovi. Ten by mu za to pravděpodobně nabídl místo nebo něco podobného. Děkan Jeffovi samozřejmě uvěří a zavolá Abedovi, který pak zavolá zbytek skupiny. Skupina se rozhodla znovu zapsat na Greendale, s čímž Jeff nesouhlasí. Nakonec se ale Jeff Alanovi postaví a zastane se Greendale. Tím jako právník končí a děkan mu nabídne učitelský post na Greendale, Jeff přijímá.

V dílu také zjistíme, že Chang se vykašlal na habaďuru kolem Kevina, šel do vězení, odkud ho pustili na pracovní propustku. To znamená, že Chang bude pracovat na Greendale, ale má na noze náramek a nemůže se vzdálit ze školy. A co Chang bude dělat? Chang bude učitelem matematiky. Jak ale zjistíme v prvním díle, matematiku umí asi tak jako španělštinu.

Nyní vám můžeme ukázat několik obrázků z tohoto dílu. Nejsou ale chronologicky seřazeny.

5x02 — Introduction to Teaching

Profil epizody. V překladu „Úvod do vyučování“. Bude vysílána 3. ledna ve 2:30 (našeho času), tedy hned po 5x01. Scénář epizody má na svědomí Andy Bobrow. Oficiální text:

Jeff Winger se zabydluje v nové pozici na Greendale a prof. Hickey si ho bere pod křídla. Studijní skupina se pouští do nového předmětu prof. Garrityho (Kevin Corrigan). — Jeff si zvyká na novou práci na Greendale a přizpůsobuje se očekáváním toho být personál. Profesor Hickey (Jonathan Banks) mu vysvětluje práci a prozrazuje mu různé tipy, jak zvládnout neukázněné a náročné studenty. Mezitím Abed přesvědčí studijní skupinu, aby si zapsali nový předmět, a to „Nicholas Cage: Dobrý, nebo špatný?“ prof. Garrityho.

O tomto dílu už toho tolik nevíme. Víme, že prof. Buzz Hickey bude tvrďák, který Jeffa zaučí, co se učitelství týká. Uvidíme, že učitelé nemají děkana zrovna v lásce a nechtějí ho v místnosti pro učitele. Jeff bude vyučovat předmět s názvem Fundamentals of Law, tedy Základy práva, na který bude chodit mimo jiných také Garrett.

Nyní vám opět můžeme ukázat několik obrázků z tohoto dílu. Opět ale nejsou chronologicky seřazeny.

5x03 — Basic Intergluteal Numismatics

Profil epizody. V překladu „Základní mezihýžďová numismatika“. Bude vysílána 10. ledna ve 2:00 (našeho času). Oficiální text:

Nestydatý bandita napadne Greendale, když se potajmu přikrade zezadu k lidem a hodí jim minci za kalhoty. — Všichni jsou rozčílení, když anonymní bandita začne pouštět lidem mince kalhotami. Zatímco děkan Pelton mobilizuje školu, aby vyšetřovala, Jeff a Annie se pouští do vlastních teorií — metodicky vyslýchají personál školy. Když se někdo nakonec přizná, celá škola si oddychne, ale Jeff si myslí, že za příběhem toho stojí více.

Pár scén jsme viděli v promech. Jednou z obětí bude Troy. Nějaké další informace ale o dílu známé nejsou.

5x04 — Cooperative Polygraphy

Profil epizody. V překladu „Společná polygrafie“. Bude vysílána 16. ledna ve 2:00 (našeho času). Scénář epizody má na svědomí nováček Alex Rubens. Oficiální text:

Záhadný tým vyšetřovatelů přijde na Greendale, aby vyslechl studijní skupinu na detektoru lži poté, co Pierce Hawthorne předčasně zemře. — Po nečekaném úmrtí Pierce Hawthorna na Greendale dorazí tým vyšetřovatelů v čele s panem Stonem (Walton Goggins), který neuznává žádné náhody. Vyšetřovatelé mají za úkol studijní skupinu vyslechnout na detektoru lži, než mohou její členové obdržet své dědictví. Pan Stone se ptá čím dál hlouběji, a napětí tak stoupá. Členové skupiny se o sobě dozvídají věci, o kterých by raději nevěděli.

Opět jsme patrně viděli některé scény v promu, další informace nejsou známé.

5x05 — ?

Tento díl bude poslední pro Troye. Greendale bude v tomto dílu také čelit jakési krizi. V páté řadě uvidíme také LeVara Burtona, Troyův idol. Toto je velká spekulace, ale jakožto autor článku si myslím, že bude právě v tomto dílu a bude radit Troyovi ohledně jeho odchodu.

5x06 — ?

Zde se objeví Brie Larson alias alias Rachel, šatnářka, která to dala dohromady s Abedem ve čtvrté řadě. Herečka je mezi diváky celkově oblíbená, byli bychom rádi, kdyby se zdržela déle než jen na jednu epizodu.

Další spoilery

  • Mezi dějem 4. a 5. řady uplynul jeden rok. Vzhledem k tomu, že děj 4. řady končil na konci jejich 7. semestru, tedy na přelomu roku 2012 a 2013, děj by měl v 5. řadě odpovídat reálnému datu. (Připomeňme, že 4. řada se původně měla vysílat na podzim 2012, tedy i díly se odehrávaly na podzim 2012, ovšem vysílání bylo nakonec odloženo na jaro 2013. 4. řada se tedy odehrávala půl roku před jejím vysíláním.)
  • Dan Harmon prozradil, že bude další animovaná epizoda.
  • Krom toho by v seriálu viděl rád více Jeffa a Annie.
  • Uvidíme pokračování epizody 2x14 — Advanced Dungeons & Dragons s Dungeons & Dragons. V něm poznáme syna prof. Hickeyho.
  • Podle zahraničních magazínů nelze vyloženě říci, že by byly dvě odcházející postavy (tedy Pierce a Troy) ve skupině nahrazeny, ale za Pierce prý u stolu sedí jedna postava. A je to prý opravdu úžasná volba. Kdo to přesně je, to se neví. Mohl by se tím myslet Chang, ale také prof. Duncan. Někteří diváci tipují Billa Murrayho, Harmonovu původní volbu pro Jeffova otce, ale kdyby to byla pravda, jen těžko by se to dokázalo udržet v tajnosti.
  • Děkan Pelton se během 5. řady opět psychicky zhroutí.
  • V páté řadě bude typický paintball nahrazen dílem, kde pointou bude, že země je láva. V promech (hlavně v tom posledním) je této hře věnováno docela dost prostoru. Vypadá to, že Britta bude mít svůj vlastní tým jménem „židlochodci“, v kterém bude i Hvězdičák. Jeff bude v jakémsi kočičím týmu, vlastním tým bude pravděpodobně mít i Shirley. Troy a Abed budou v této „válce“ stát pravděpodobně při sobě. Nějakým způsobem se zúčastní také prof. Hickey. Je teoreticky možné, že to bude v rámci zmíněného Dungeons & Dragons, ale není to jisté.

Na závěr bychom měli jednu poznámku k vysílacím časům. Pátá řada bude mít 13 dílů, přičemž na začátku bude dvojdíl. Pokud by už nikdy žádný dvojdíl (či trojdíl jako v 3. řadě) nebyl, pátá řada by zabrala 12 týdnů. Počet týdnů je ovšem přibližně 19–20. Můžeme tedy očekávat, že pokud bude Community končit v obvyklém čase, přestávek mezi jednotlivými díly bude požehnaně.

Již příští týden se ale můžete těšit na první dva díly páté řady!

Štítky:  ,
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat