Co víme o 4. sérii?

  |  Autor: tommo  |  7 komentářů

Za dva týdny bude 19. října a začne čtvrtá řada Community. Při této příležitosti jsme si dali za cíl shrnout všechny dostupné informace o čtvrté řadě. Článek obsahuje spoilery, menší i větší. Nyní se již můžete pustit do kompletního soupisu věcí, které jsme se dozvěděli za více než půl roku.

Zápletky z třetí řady

Poslední díl třetí série sice nebyl dějově příliš převratný a úžasný, protože se však muselo počítat i s tím, že je to možná úplně poslední díl seriálu, závěrečné dvě minuty notně pohnuli dějem a představili nám potenciální zápletky do řady čtvrté. Změna nastala také v tom, že tvůrce Dan Harmon byl odejit a namísto něj byla dosazena dvojice Port & Guarascio. Ti se označili jako fanouškové Community, a proto můžeme čekat, že se budou snažit navázat na Harmovy původní cíle, tedy že skupina letos ukončí studium. Noví tvůrcové oznámili, že letos studium ukončí jen někteří, základ Harmonovy myšlenky by však měl zůstat. A jaké otevřené dějové zápletky nám nechala třetí řada?

Troy definitivně vstoupil do katedry vzduchoventilací, nicméně zápletka na toto téma byla myslíme dostatečně vyčerpána již v předcházející řadě. Velkým tématem do čtvrté řady bude jistě Troy a Britta, v třetí řadě jejich vztah začínal a těžko by mohli něco takového jen tak utnout. To samozřejmě ovlivní i další postavy a vztahy. Ze spoilerů také víme, že určitou dobu to bude jiskřit i mezi Jeffem a Brittou, bližší informace ale nemáme. V úplném závěru 3x22 jsme také zjistili, že Shirley a Pierce konečně otevřeli Shirleyiny Sendviče. Z této dějové linky se již také čerpalo, téma není ani nějak extrémně zábavné, ale předpokládáme, že některý z první desítky dílů se tomu bude alespoň částečně věnovat. Chang se podle ukázek nějakým způsobem spojí se City College, popřípadě v ní bude dělat nějakého špióna, to v rámci nějakého plánu City College, teoreticky je možné, že Jordan Black dostal větší smlouvu a děkan Steven Spreck se v seriálu objeví častěji, nejsou o tom však jakékoli informace a žádný spoiler o tom nemluví, a proto je to spíše méně pravděpodobné. Nemůžeme moc počítat ani s návratem Hvězdičáka, neboť Dino Stamatopoulos, scénárista a právě herec Hvězdičáka neboli Starburnse, odešel spolu s Danem Harmonem.

Zásadním tématem čtvrté řady je však předpokládaný otec Jeffa, William Winger. Toto téma bylo později také potvrzeno tvůrci a víme, že Williama si zahraje James Brolin. Dan Harmon měl přání, aby si tuto roli zahrál Bill Murray, přestože to nebylo moc reálné. Nová dvojice tvůrců se ho ale rozhodla ani neoslovit, což je možná škoda, nic proti Jamesi Brolinovi, ale Bill Murray je Bill Murray. Čtvrtá řada se tak bude týkat hledání jeho otce. Předpokládáme, že se ho bude týkat pátý díl s názvem „Cooperative Escapism in Familial Relations“ (něco jako „Společný únik z rodinných vztahů“).

Comic-Con a první prázdninové informace

Na Comic-Conu 2012 bylo zmíněno, že se možná vrátí Němci od stolního fotbálku, o tom se ale od té doby nikdy nemluvilo, není proto jisté, jestli se tak stane. Tvůrci prozradili, že si prohlédneme Piercovu vilu, což bylo potvrzeno několikrát i potom. Víme, že Piercův dům bude místem děje hned druhý díl s názvem „Paranormal Parentage“ („Paranormální rodičovství“), původně halloweenský díl. Bylo také prozrazeno, že navštívíme sjezd fanoušků Inspektora Časoprostora (Inspector Spacetime), což je už také jisté, ten se bude odehrávat v třetím díle s názvem „Conventions of Space and Time“ („Sjezd času a prostoru“). Více konkrétně o jednotlivých dílech bude pojednáno na konci článku. Zhruba ve stejnou dobu také LeVar Burton na svém Twitteru oznámil, že ho NBC kontaktovala za účelem další epizodní role v Community, jestli se to ale podařilo nevíme, informace o tom nejsou, spíše tedy asi ne.

Koncem prázdnin pak bylo na Twitteru oznámeno, že novým předmětem, co bude mít skupina příští rok spolu, bude historie pro začátečníky. Vyučujícím bude prof. Cornwallis, kterého si zahraje Malcolm McDowell. Též bylo řečeno, že jeden z pánského osazenstva studijní skupiny se zúčastní zápasu v želé. Bude jím pravděpodobně Jeff, a to v prvním díle parodujícím Hunger Games. Krom toho jsme se dozvěděli, že společnost na Sjezdu času a prostoru budou Abedovi a studijní skupině dělat Matt Lucas, který bude hrát ve více dílech, a Tricia Helfer, jejíž postava se bude jmenovat Lauren. Že by si Abed našel přítelkyni? Nebylo nikde potvrzeno, že by měla Tricia Helfer smlouvu podepsanou na více než jeden díl, je to tedy nepravděpodobné. Sice to tedy nevyjde s Lauren, ale čtěte dále…

Koncem září pak přišla sprcha malých spoilerů. Ve čtvrté řadě by se měl vrátit Piercův nevlastní bratr Gilbert hraný Giancarlem Espositem a se kterým jsme se už setkali v díle 3x20 Digital Estate Planning. Je možné, že se vrátí v díle z Piercovy vily 4x02, není to ale ovšem jisté. Na Greendale se také zrodí nové bratrstvo ve stylu filmu Mládí v trapu, bližší informace ale nevíme. Co je ovšem velice zásadní a co se z našich bleskovek vytratilo: Abed bude mít ne jednu, ale dokonce hned dvě lásky, a to v průběhu jednoho dílu. Díl 4x07 „Herstory of Dance“ (něco jako „Historie tance z pohledu ženy“) bude o tom, jak se Abed potká s roztomilou dívkou jménem Kat (údajně tak roztomilou jako Zooey Deschanel), ale nakonec něco vznikne spíše mezi ním a Jessicou, černoška s přísnou výchovou, co nezná moc filmů.

Odklad Community

19. října pak mělo Community začít, ale nezačalo… Místo toho NBC Community odložila na začátek února letošního roku. Od té doby jsme se překvapivě až tolik informací nedozvěděli, sem tam přišlo nějaké video, na která jsme upozorňovali na našem Facebooku. Dozvěděli jsme se ale, že dalším hostujícím hercem v seriálu bude Brie Larson, která by se měla objevit právě v dílu Herstory of Dance, a proto je dost možné, že bude hrát právě Abedovu Kat. Tento díl bude na Greendale další ples, o něm více níže u rozboru jednotlivých epizod. Další malou roli si pak zahraje Chris Diamantopoulos, o jehož postavě se nic neví, můžeme ale předpokládat, že bude v některém z dílů v druhé polovině série.

V tuto dobu se také objevily nějaké rozhovory s tvůrci, kteří poukázali na některé další dlouhodobé zápletky. Ve vztazích se bude řešit hlavně trojúhelník Jeff-Britta, Troy-Britta a tím pádem rivalita Jeff-Troy, což ovlivní i vztah Jeff-Annie. Annie krom toho zjistí, že nechce být tím, kým si naplánovala, Abed se bude bát rozpadu skupiny po promoci některých členů a Pierce bude přemýšlet o své smrti. À propos určitě jste zaznamenali, že Chevy Chase odešel před koncem z Community, finále už bylo natočené, ale díly 4x11 a 4x12 se budou muset obejít bez něho. Zatím posledním spoilerem pak je, že se natáčení zúčastní jako zatím neznámá postava také Jason Alexander, a to patrně právě v dílech bez Pierce.

Rozbor jednotlivých dílů

4x01 — History 101

Historie pro začátečníky. 7. února 2013. Oficiální text: Greendalská studijní skupina se vrací z letních prázdnin do čtvrtého ročníku školy. — Studijní skupina je připravena pustit se do čtvrtého ročníku komunitní školy. Jeff je obzvláště zaměřen na odpromování a zbývá mu už jen pár kreditů. Když se zamotá registrace do hodin historie, děkan Pelton vytvoří propracovanou sportovní soutěž o místa v předmětu. Mezitím se Britta snaží pomoci Abedovi vypořádat se s úzkostí, kterou trpí kvůli obavě z rozpadnutí se skupiny po odpromování. Epizodu napsal Andy Bobrow, který je s Community už delší dobu a napsal 2x04 Basic Rocket Science, 2x10 Mixology Certification, 2x18 Custody Law and Eastern European Diplomacy, 3x02 Geography of Global Conflict a 3x14 Pillows and Blankets, dalo by se tedy říci, že lepší i horší díly.

O prvním dílu čtvrté série toho víme opravdu hodně. Skupina se rozhodne pro příští rok vzít předmět historie zmrzliny. Někdo se ale nabourá do systému registrace školy a celý registrační plán je ztracený. Děkan se rozhodně na základně Hunger Games uspořádat podobné hry s názvem „Hunger Deans“ (něco jako „Hunger Děkanky“), kde budou soutěžit zájemci o studium. To naštve především Jeffa, který si nabral prázdninové předměty, aby mohl odpromovat už dříve, ale tento předmět mu chybí. Na hodině historie se pak potkává s prof. Cornwallisem, velice vystudovaným člověkem vedoucího a vlasteneckého typu, který si studijní skupinu zrovna nezamiluje. V epizodě by měl být také nějak zakomponován flashback nebo nějaká vymyšlená část (něco jako Abedova představa Jeffa a Annie z 1x25 v dílu 3x16 Virtual System Analysis), kde bychom se měli vrátit do paintballového 1x23, konkrétně do chvíle jiskření mezi Jeffem a Brittou. Vrátit by se měla také opička Prsa Annie (Annie’s Boobs). Fotky a videa: 1, 2, 3

4x02 — Paranormal Parentage

Paranormální rodičovství. 14. února 2013. Oficiální text před posunutím premiéry: Studijní skupina o Halloweenu nečekaně navštíví Piercovu vilu. — Po cestě na Vickinu halloweenskou párty si skupina udělá zajížďku do Piercovy vily, kde se dozvědí, že se omylem zamknul v domovním krytu. Zatímco se Pierce trápí za uzamčenými dveřmi, skupina prohledává temný a tajuplný dům kvůli knize, ve které je kód ke dveřím. Po jejich cestě se setkají s několika domovními tajemstvími. Tuto epizodu napsala Megan Ganz, která už je na palubě Community od druhé řady, napsala 2x08 Cooperative Calligraphy, 2x16 Intermediate Documentary Filmmaking, 3x08 Documentary Filmmaking: Redux a 3x17 Basic Lupine Urology.

Tento díl je dlouho proklamovaný díl o návštěvě Piercovy vily, která by měla vypadat jako výstřižek z divného časopisu z osmdesátých let. Pierce tu začne přemýšlet o své smrti. Více o ději krom oficiálního popisu nevíme.

4x03 — Conventions of Space and Time

Sjezd času a prostoru. 21. února 2013. Oficiální text je zatím neznámý. Tuto epizodu napsala Maggie Bandur, nováček v týmu Community.

Již zmíněný díl o sjezdu fanoušků Inspektora Časoprostora, na který pojede celá skupina. Zde se potkají s postavou Matta Lucase, vícedílné vedlejší postavě, a s Lauren (Tricia Helfer), zarytou fanouškou inspektora.

4x04 — neznámý název

Asi 28. února 2013. O této epizodě se nic neví.

4x05 — Cooperative Escapism in Familial Relations

Společný únik z rodinných vztahů. Asi 7. března 2013. Oficiální text je zatím neznámý. Tuto epizodu napsalo duo Steve Basilone & Annie Mebane, kteří dosud napsali 3x10 Regional Holiday Music a 3x22 Introduction to Finality.

V tomto dílu by měl Jeff potkat svého otce, Williama Wingera (James Brolin).

4x06 — Economics of Marine Biology

Ekonomika námořní biologie. Asi půlka či konec března 2013. Oficiální text je zatím neznámý. Tuto epizodu napsal Tim Saccardo, který dosud napsal pouze 3x18 Course Listing Unavailable.

Známe sice název a autora, o ději v tomto díle však nevíme zhola nic.

4x07 — Herstory of Dance

Historie tance z pohledu ženy. Přelom března a dubna 2013. Oficiální text je zatím neznámý. Autor epizody je zatím také neznámý.

V tomto dílu by měl děkan plánovat ples na počest Sadie Hawkins, což je fiktivní svátek, při kterém se pořádají plesy, kam oproti běžným zvyklostem zvou ženy muže. Mezitím Britta bude pořádat konkurenční ples Sophie B. Hawkins, kterou si ale splete se Susan B. Anthony, což byla americká aktivistka z 19. století zasazující se o ženská práva. Sophie B. Hawkins je doopravdy současná americká zpěvačka. Každopádně svátek Sadie Hawkins se ale obvykle slaví koncem listopadu, přestože to není podmínkou, jelikož se jedná o svátek fiktivní, nemůžeme si být tedy jistí, že přesně tato zápletka se odehraje přesně tak, jak byla naplánována ještě před odložením. Abed by zde ale měl pohnout se svým milostným životem, jednak tu potká roztomilou Kat, kterou si patrně zahraje Brie Larson, a pak také jeho novou lásku Jessicu, černošku s přísnou výchovou, co nezná moc filmů, kterou si zahraje zatím neznámá herečka.

4x08 — 4x10

O těchto epizodách vůbec nic nevíme.

4x11 — 4x12

O těchto epizodách víme pouze to, že zde nebude vystupovat Pierce (kvůli odchodu Chevyho Chase ze seriálu).

4x13 — Advanced Introduction to Finality

Úvod do konečnosti pro pokročilé. Půlka nebo konec května 2013. Oficiální text je zatím neznámý. Autorkou epizody je již představená Megan Ganz.

Finále zkrácené čtvrté řady. Část studijní skupiny v čele s Jeffem by měla odpromovat. Odpromuje patrně i Pierce, který bude muset být ze seriálu vyloučen pro případ prodloužení. Finále by mělo údajně končit tak, že v případě potřeby půjde navázat pátou řadou, ale bude koncipováno i jako finále, tedy něco jako konec třetí řady, patrně proto název epizody navazuje na název dílu 3x22.

 • H@wk

  ehm … 25.leden + 14 dní = 19. října … Teorie relativity v praxi. :D
  (Původně vloženo 2.2.2013 4:35)

  • tommo37

   Pouhá znalost okolností seriálu… ;)
   http://www.youtube.com/watch?v=7LV7M_WeGX8
   (Původně vloženo 2.2.2013 13:56)

   • H@wk

    Hah… neviděl jsem. V tom případě vše OK :D
    (Původně vloženo 3.2.2013 1:16)

 • T-scar83

  Tak jsem viděl první díl 4. série a je to tragédie. Naprostá. Vtipy jsou
  trapný, myšlenka žádná. Jde to stejným směrem jako HYMYM.
  (Původně vloženo 8.2.2013 16:42)

  • Pascal

   Zas tak hrozne by som to nevidel, diel bol zvlastny, ale zasmiat sa
   dalo, este je priskoro hodnotit. Chcelo by to ale normalnejsiu část.
   (Původně vloženo 9.2.2013 0:07)

 • lukáš

  Díl o ničem bohužel, docela sem se v něm i ztrácel. Proč tam byl Chevy i
  ten druhej? Obávám se, že tato série bude už definitivně poslední,
  pokud se to rapidně nezlepší. dobrá akorát parodie na Hunger Games
  (Původně vloženo 11.2.2013 9:02)

 • klára

  čtvrtá serie mě zatím trochu zklamala, ale snad to bude lepší…jen mě
  mrzí posun postav…Britta bývala vyspělejší, chytřejší, samostatnější a
  normálnější…a navíc to mezi ní a Jeffem aspoň trochu jiskřilo. Troy
  byl světáčtější a víc v pohodě…ten jejich vztah je takovej fakt divně
  nereálnej, nemůžu si pomoct, ale v první sérii a ve druhé sérii se
  chovali uplně jinak a víc mi to sedělo…dělají z nich něco, co nejsou
  (Původně vloženo 21.2.2013 1:58)

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat