Co doporučujeme: tommo

  |  Autor: tommo  |  1 komentář

Nudíte se mimo seriálovou sezónu? V tomto mini-seriálu článků vám představíme několik krátkých a méně známých seriálů, které stojí za zmínku. Již se vám představili LukasKulichSonny, poslední díl seriálu připravil tommo.

Jak minule poznamenal Sonny, myslím, že většina z nás čeká, jak to dopadne s matkou v How I Met Your Mother, nicméně ani matka nás nemůže připravit o další příběhy, které jsou stejně kvalitní či snad ještě kvalitnější. Krom několika seriálů, které zde klasicky doporučím, můžete ke konci čekat i pár tipů na tuto seriálovou přestávku. Na co se tedy podívat, zatímco budete čekat na další příběhy okolo naší oblíbené Glee nenávidějící studijní skupiny?

Dorm Life

ČSFD (71 %)  |  IMDb (9.0/10)  |  Wikipedia  |  46 epizod, 5 – 15 minut

Dorm Life neboli Život na koleji je k vidění na VideaČesky.cz, tématicky je i celkem podobný Community. Jedná se o partičku vysokoškolských prváků, kteří spolu žijí na jednom patře na kolejích. Seriál je točen tzv. mockumentary stylem, který můžete znát ze seriálů The Office (Kancl) či Modern Family (Taková moderní rodinka), pokud ani jeden seriál neznáte, seriál vypadá jako dokument (např. tu jsou rozhovory na kameru), ale je hraný, takže vlastně takový falešný dokument.

Seriál je takové zpříjemnění krátkých chvílí, typy postav jsou jasné již od začátku, ale pobaví a dobře poslouží, rozhodně můžu doporučit, většina z vás si ho jistě oblíbí.

Life on Mars

ČSFD (85 %)  |  IMDb (8.8/10)  |  Wikipedia  |  16 epizod, cca 60 minut

Life on Mars (původní britská varianta z roku 2006) nebo Život na Marsu je jeden z nejlepších seriálů, který jsem v poslední době objevil. DCI (šéfinspektor) Sam Tyler je vedoucí kriminálky v Manchesteru, využívá moderních technologií, pracuje podle oficiálních postupů. Pak se ale stane nehoda a Sam Tyler se probudí o 33 let dříve v roce 1973 jako DI (inspektor). Je v kómatu? Zbláznil se? Nebo snad doopravdy cestoval časem? To vše musí Sammy vyřešit, navíc v době bez technologií a kde se všechno řeší silou a neetickými postupy.

Příběh možná zní pochybně a možná vás nezaujal, mě ostatně také moc ne, navíc kriminálky točí kde kdo a vysílají je od rána do večera. Ovšem poučen z Community, kterému jsem také moc nevěřil, jsem dal Life on Mars šanci a opravdu je to brilantní seriál, který mixuje mnoho žánrů — akční, krimi, drama, komedie a špetka hororu k tomu. A aby toho nebylo málo, vše se slovy britské angličtiny, která je na poslech daleko přitažlivější než „seriálově běžná“ americká. Jasných pět hvězd na ČSFD…

Natočena byla i americká verze, tu jsem neviděl, ale moc dobré ohlasy ani hodnocení jsem neviděl. Navíc hlavní představitel nemá takové charisma, co představitel britského Sama. Pro seriál můžete na Titulky.com najít i kompletní kvalitní české titulky.

Ashes to Ashes

ČSFD (83 %)  |  IMDb (8.1/10)  |  Wikipedia  |  24 epizod, cca 60 minut

A aby toho nebylo málo Ashes to Ashes je spin-off (dalo by se přeložit jako volné pokračování) Life on Mars. Starého dobrého Sama Tylera vystřídala žena DI Alex Drake, která se přenesla do roku 1981 a narazila na stejnou partu, jako narazil Sam Tyler při svém putování do minulosti. První díl vyřeší mnoho nejasností ohledně původního seriálu, závěrečný díl vyřeší prý i ten zbytek. Tento seriál jsem zatím nedokoukal a aktuálně tvoří mou seriálovou zábavu. Oproti Life on Mars se liší dobou (70. léta byla atraktivnější, ačkoli úchvatný soundtrack je úchvatný i v následující desetiletce), jinou hlavní představitelkou (Sam Tyler se mi zdál lepší, avšak to by tu pak nemohly být příjemně dojemné momenty vzpomínající na Sama) a seriál víc prorazil do oblastí komedie a hororu.

Kolem původní policajtské party vytvořili jakousi vtipnou auru, která z nich dělá hrdiny, to je spíše kladné, nesnaží se bezmyšlenkovitě pokračovat pouze s jinou hlavní postavou. Na druhou stranu přibyly hororové „lekací děsivé momenty“, které se mi opravdu nelíbí, protože nejsem moc hororový typ, avšak toto je pouze v první řadě, řada druhá už prakticky hororová vůbec není. Když to všechno sečteme, osobně hodnotím jako trochu horší než Life on Mars, přesto velice kvalitní seriál, na který jsou ovšem pouze slovenské titulky, které ale hodnotím jako kvalitní (narozdíl od těch českých na první díl, ty jsou strašné).

How Not to Live Your Life

ČSFD (86 %)  |  IMDb (8.3/10)  |  Wikipedia  |  19 epizod, cca 30 minut

Pokračujeme dále britským okénkem. Ačkoli se délka a typ názvu podobá HIMYM, je to úplně o něčem jiném. Sledujeme příběh muže Dona Danburyho, který je přirozený flákač. Zemře mu babička a on zdědí dům, kam pravidelně a zdarma chodí i po její smrti pečovatel oné zemřelé babičky, který je tak prostě zvyklý, a stará se o Dona. Protože Dona vyhodili z práce, hledá podnájemníka do svého nového domu, shodou okolností narazí na svou lásku ze školy, která se k němu nastěhuje. Má ovšem přítele, a tak se vše točí kolem toho, aby ji získal na svou stranu. Seriál je nadprůměrně vtipný, titulky jsou však bídné a nesedí přesně snad na žádnou verzi, takže pokud umíte anglicky, silně doporučuji titulky v původním znění.

Sledge Hammer!

ČSFD (73 %)  |  IMDb (8.2/10)  |  Wikipedia  |  41 epizod, 21 – 24 minut

Budete se divit, toto je seriál z 80. let, ale u nás ho nikdo moc nezná, přestože ho někdy ke konci 90. let dávali i u nás v televizi. Titulky na první sérii pouze ve slovenštině (či angličtině), druhá už jen v angličtině. Sledge Hammer, policejní inspektor, je šovinistický, nihilistický a sadistický policista, který řeší své případy osobitým způsobem. Jeho největším kamarádem je jeho pistole Magnum. Seriál je parodií na všechny kriminálky, paroduje velice dobře a rozhodně můžu doporučit každému.

To by bylo k seriálům asi vše, už jste jich dostali až až. Nyní se pustíme do tipů.

Nová 17. řada Top Gearu

ČSFD (87 %)  |  IMDb (9.4/10)  |  Wikipedia  |  6 epizod, cca 60 minut

Pokud jste automobiloví nadšenci či pokud máte rádi dobrý humor, 26. června začíná již 17. řada britského pořadu Top Gear, bližší informace na tgear.cz, kde si následně budete moci stáhnout i titulky, na kterých se budu částečně podílet, takže taková menší reklama. Podívat se můžete samozřejmě i na starší řady.

Pokračování 6. řady Futuramy

ČSFD (91 %)  |  IMDb (9.1/10)  |  Wikipedia  |  8 epizod, cca 22 minut

Futuramu netřeba představovat, pokud jste její diváci, 23. června začínají nové díly 6. řady.

Nekoukejte na Bored to Death

ČSFD (72 %)  |  IMDb (8.3/10)  |  Wikipedia  |  16 epizod, cca 26 minut

Nejsem typ, co by odcházel od rozkoukaného seriálu, ovšem Bored to Death se stal asi jedním ze tří seriálů, od kterých jsem odešel, a to má seriál jen šestnáct epizod. Vydržel jsem šest. Přestože tam hrají poměrně známí herci (Ted Danson, Zach Galifianakis, Jason Schwartzman) a HBO má většinou kvalitní produkci (viz Boardwalk Empire), jedinou vtipnou postavu hraje Ted Danson. Jinak je to nuda, nuda a nuda.

Etiketa

ČSFD (83 %)  |  IMDb (7.3/10)  |  43 epizod, cca 8 minut

Jste unavení všemi těmi seriály? Koukněte se na krátký pořad České televize Etiketa s Ladislavem Špačkem. Znáte ho asi všichni a kdokoli se chce zdokonalit ve svém společenskéhm chování, tyto krátké přibližné osmiminutové díly jsou pro něj ideální. V ukázce můžete zhlédnout první díl, na YouTube jsou i ostatní díly.

Zpětně koukám, že jsem vzal článek trochu více podrobně, ale aspoň máte příležitost většího výběru. Tímto také uzavíráme náš mini-seriál, přesto to rozhodně není poslední článek na našich stránkách, průběžně se tu budou objevovat další články a na Facebooku pro vás budeme připravovat další odkazy.

Štítky:  ,
  • Martina

    diky za tipy, vypada to, ze mame podobny vkus — How Not to Live Your Life, Futurama i Top Gear jsou skvele :) a Etiketa pobavila :)
    (Původně vloženo 25.6.2011 20:10)