Co doporučujeme: Rok se s rokem sešel

  |  Autor: tommo  |  Žádné komentáře

Další rok je tady a vy se opět nudíte mimo seriálovou sezónu? V tomto článku vám představíme několik krátkých a méně známých seriálů, které stojí za zmínku. Loni jsme vám zde, zdezde představili svoje tipy. Letos se toho ujal jenom tommo, takže tady to je.

Loni jsem se zaměřil spíše na britskou tvorbu, tentokrát to bude spíš o té tvorbě americké, ale nějaké to cestování nás také nemine. Připravil jsem si pro vás celkem čtyři seriály… dva komediální a dva dramatické… dva vyloženě americké, jeden americko-novozélandský a jeden americko-britský… dva z půlhodinového slotu a dva z hodinového slotu.

Flight of the Conchords

ČSFD (83 %)  |  IMDb (8.4/10)  |  Wikipedia  |  22 epizod, cca 30 minut

Flight of the Conchords z produkce HBO pojednává o stejnojmenné novozélandské hudební skupině, jejíž členové jsou Bret a Jemaine, kteří se přestěhovali do Ameriky, aby se proslavili. V Americe je zastupuje jejich manažer Murray (poměrně známý Rhys Darby), který pracuje na novozélandském konzulátu. Seriál vytváří prostředí pro jejich písničky, kterými se seriál odlišuje od ostatních seriálů. Samotní hlavní protagonisté jsou až natolik nezajímavé postavy, že je zajímavé sledovat jejich osudy. Děj je o jejich každodenních starostech, především o partnerkách, práci, vzájemném soužití a samotné cestě ke slávě. Svou svérázností by, myslím, mohl zaujmout právě diváky Community.

Episodes

ČSFD (63 %)  |  IMDb (7.7/10)  |  Wikipedia  |  14 (16) epizod, 27–30 min

Britští manželé, scénáristé úspěšného seriálu jsou osloveni americkým producentem, aby vytvořili americkou verzi svého díla. Přestože je jeden z nich spíše skeptický, rozhodnou se do Ameriky odletět. Čím více se do toho ale zaplétají, tím více zjišťují, že americká verze bude spíše nový seriál než jen jednoduchá předělávka. Hned na jednom z prvních setkání produkce například vymění jejich britského hlavního herce za Matta LeBlanca, který se do dané role naprosto nehodí. Krom toho se také stýkají s hollywoodskou faleší a velice atraktivními lidmi, kteří do jejich manželského vztahu přináší nejistotu. Přijde vám jméno Matt LeBlanc povědomé? Ano, je to herec, co hrál Joeyho v Přátelích. Zde Matt LeBlanc hraje sebe samotného, pouze jakousi svou namyšlenou alternativu.

Matt LeBlanc bude patrně celý život žít z Přátel. Přestože Episodes není žádný spin-off nebo něco takového, Episodes poměrně často na Přátele naráží a dělá si z nich legraci. To však seriálu naopak přidává, protože je to v rámci typického britského humoru s drsnějším jazykem (seriál je v produkci kvalitní BBC s drsnějším jazykem americké kabelovky Showtime). Hlavní ženskou postavu pak hraje Tamsin Greig, kterou můžete znát z britské klasiky Black Books (ačkoli já jsem ji tedy nepoznal). Co se týče hodnocení na ČSFD, tak si myslím, že je u nás seriál hodně nedoceněný, což je způsobené možná tím, že zezačátku je seriál trochu těžkopádnější, každopádně druhá řada to naopak všechno vrací i s úroky. Druhá řada tohoto seriálu se aktuálně vysílá a příští sobotu také skončí.

Boss

ČSFD (85 %)  |  IMDb (8.1/10)  |  Wikipedia  |  8 (18) epizod, cca 45 min

Přešli jsme k dramatickým seriálům a začneme hned s velice kvalitním seriálem Boss, který je o starostovi Chicaga. Seriál ukazuje politickou prohnilost, a to ve všech směrech až do úrovně guvernátorů. Starosta Kane, představený známým Kelsey Grammerem, se snaží vyřešit svoje politické problémy, často korupcí, mocenským nátlakem a násilnými činy. Krom nich se potýká i s rodinnými problémy a problémy s nevyléčitelnou nemocí, která mu právě byla diagnostikována a kterou se snaží udržet pod pokličkou.

První čtyři díly jsou takové trochu pomalejší, druhé čtyři díly pak představují dějovou smršť. V srpnu nás čeká druhá řada, na kterou jsem osobně velice zvědavý. Seriál pochází opět z tvorby americké kabelovky, tentokrát Starz, a proto o peprnou mluvu a řekněme lechtivé záběry není nouze.

Awake

ČSFD (82 %)  |  IMDb (8.2/10)  |  Wikipedia  |  13 epizod, cca 45 minut

Na závěr tu máme seriál z klasické produkce NBC. Awake byl vlastně jedním ze seriálů, který se vysílal po Novém roce ve čtvrtek večer po Community. Kritiky uznávaný seriál byl však po první sezóně zrušen, vedl si totiž ještě podstatně hůř než Community. Dějově byl však velice zajímavý.

Policejní detektiv Britten, zahraný opět známým Jasonem Isaacsem, má manželku a náctiletého syna. Při jedné společné jízdě autem však havarují a jejich syn zemře. Když ale jde spát, probudí se v jiném světě, kde zemřela jeho žena a ne syn. Při každém spánku se pak „realita“ prohodí. Britten dochází v obou liniích k psychiatrovi, v jedné je to postarší paní, v druhé je to muž ve středním věku, kteří mu pomáhají vyrovnat se se situací a přesvědčují ho, že právě ta jejich realita je správná a ta druhá je jen sen a vymyšlená představa. Reality jsou navíc natolik spletené, že v jedné realitě nachází důkazy, které mu pomáhají řešit svoje případy z reality druhé, a naopak. Krom toho navíc musí řešit tuto zdánlivě neřešitelnou psychickou situaci. Vzhledem ke zrušení seriálu hned po první sezóně, je vidět, že postupný rozjezd bylo potřeba ke konci řešit až neobvykle rychle, aby byl seriál řádně ukončen, což je pro diváka jedině plus, protože se seriál ničím nezdržuje.

 

To je pro letošek s tipy vše, jediné, co by šlo ještě poradit, tak že stejně jako loni, i letos opět běží Futurama. Někdy v průběhu příštího týdne můžete čekat další článek, a to o sledování třetí řady Community u nás.

Štítky:  ,
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat