Co doporučujeme: LukasKulich

  |  Autor: LukasKulich  |  Žádné komentáře

Nudíte se mimo seriálovou sezónu? V tomto mini-seriálu článků vám představíme několik krátkých a méně známých seriálů, které stojí za zmínku. Nejprve vám své oblíbené seriály představí LukasKulich.

Značná část seriálů, které sleduju, a seriálů, které bych zařadil mezi svoje oblíbené, je buď moc známá, nebo příliš dlouhá, takže nevyhověly zadání Velkého Toma.
Vybral jsem proto dva, které zadání splňují, a přidal jeden pravidla porušující osobní tip na závěr.

The Guild

ČSFD (81 %)  |  IMDb (8.8/10)  |  Wikipedia  |  46 epizod, 3 – 9 minut

The Guild je americký komediální webseriál o několika hráčích nepojmenované MMORPG hry, který vytvořila Felicia Day, známá z jiné websérie, trojdílného muzikálu Dr. Horrible’s Sing-Along Blog, který vznikl během stávky scénáristů 2007-08, a kde hrála po boku Nathana Filliona (Firefly, Castle) a Neila Patricka Harrise (How I Met Your Mother).

V současné době jsou natočeny čtyři série a kromě toho, že každá epizoda má kolem pěti minut a všechny jsou k dispozici s titulky na VideaČesky.cz je tady ještě třetí fakt – Felicia Day je prostě hot. Takže pokud trávíte sobotní večery hraním onlinovek místo toho, abyste vyráželi za zábavou za divnými lidmi, kteří se snaží dosáhnout pokročilého stavu mentální inkompetence opakovanou konzumací fermentovaných rostlinných nápojů a zároveň je ve vás aspoň kousek geeka, není nad čím váhat.

Survivors

ČSFD (82 %)  |  IMDb (7.8/10)  |  Wikipedia  |  1x90 minut, 11x60 minut

Survivors je post-apo sci-fi seriál z britské produkce, vyprávějící o různorodé (skoro jako v Community, fakt :D) skupince lidí, která přežívá ve světě, kde po epidemii smrtonosné chřipky vymřela značná část populace. (Tam už moc velká podobnost není, uznávám.)

Jak už to tak u Britů bývá, ze známějších herců tam nehraje asi nikdo, což ovšem není tak úplně na škodu. Seriál má dvě série po šesti dílech a každého fanouška postapokalyptického tématu zaručeně chytne. Má ovšem jednu vadu na kráse, a to tu, že po cliffhangeru na konci druhé série se už nedočkáme rozuzlení, seriál byl totiž zrušen.

Scrubs

ČSFD (84 %)  |  IMDb (9.0/10)  |  Wikipedia  |  181 epizod, 21 – 25 minut

Scrubs popisuje osm let života praktikanta a později lékaře Johna Doriana. Scrubs je sice primárně komediální sitcom, ale občas se prolne i s dramatem, a když se to stane, tak to stojí zato a tyto mozaikové epizody jsou jedny z mých nejoblíbenějších. Seriál má osm sérií po cca 20 dílech s klasickou sitcomovou stopáží zhruba 20 minut a jednu ne tak povedenou sérii, která je spíše spin-offem původního seriálu. Ale i tak, kdybych si měl vybrat jeden seriál, který si s sebou vezmu do pekla (protože přesně tam skončím), byli by to Scrubs.

To je ode mě nejspíš všechno. Doufám, že si z mého výběru něco vyberete a uvidíme se… no, nejspíš až v září, kdy se uvidíme u nové série Community.

Štítky:  ,
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat