Co doporučujeme 2014

  |  Autor: tommo  |  Žádné komentáře

Po loňské přestávce je tu další díl ze seriálu článku o málo známých seriálech, které doporučujeme jakožto vhodné náhrady za Community během tohoto období v roce, kdy se samotné Community nevysílá.

Tip: Chcete si přečíst naše starší doporučení? Zde si můžete přečíst, co jsme vám doporučovali v roce 2012, zde, zdezde potom naše tipy z roku 2011.

Existuje mnoho seriálů, které jsou dostatečně kvalitní a známé. Snad většina místních čtenářů zná seriály jako Chuck, Psych, Suits, v poslední době velice populární House of Cards a další. Ty všechny bychom samozřejmě s chutí také doporučili. Naše tipy ale míří především mezi ty seriály, které většinou téměř nikdo nezná a na ČSFD mají jen minimum hodnocení.

Arrested Development

ČSFD (81 %) | IMDb (9.2/10) | Wikipedia | 68 epizod, 22–37 minut

Na první pohled ničím nezajímavý a typický seriál pojednávající o rodině s komplikovanými vztahy, na druhý pohled opravdu zvláštní seriál. Můžete čekat naprosto absurdní zápletky, šílený humor, mockumentární styl natáčení. Ve Spojených státech je Arrested Development považovaný za poměrně kultovní seriál, odrazilo se to i v Community, syn Hickeyho z pokračování Dungeons & Dragons je jedna z hlavních postav Arrested Development a věčného pařana Kooglera si zahrál tvůrce tohoto seriálu.

Banshee

ČSFD (83 %) | IMDb (8.3/10) | Wikipedia | 20 epizod, 43–59 minut

Banshee je asi největší nářez posledních let. Profesionální lupič, který nemá zrovna velké morální zábrany, ale je to v jádru chlápek se smyslem pro spravedlnost, je propuštěn z vězení. Do vězení se dostal, aby ochránil svou tehdejší přítelkyni, dceru svého mafiánského šéfa, kterého společně okradli. Když se dostane ven, jeho první kroky směřují k tomu, aby ji našel. Jeho přítelkyně se odstěhovala do malého městečka Banshee, změnila si jméno, má svou novou rodinu. Vydává se tedy za ní, ale něco se pořádně zvrtne a on se stane novým sheriffem v Banshee pod ukradenou identitou.

Seriál natáčí Cinemax, tedy kabelovka, tím pádem se rozhodně nešetří sprostou mluvou, krví, agresivitou, nahotou… Toho všeho je tam až až. V Banshee pak kromě běžných občanů narážíme na místního mafiána, na amišskou komunitu, na indiánskou komunitu a samozřejmě na původní ukrajinskou mafii, od které hlavní protagonista utekl. Prostředí je tedy tak různorodé, že se zápletky neopakují a vždy přináší nějaký čerstvý pohled.

Outsourced

ČSFD (75 %) | IMDb (7.4/10) | Wikipedia | 22 epizod, cca 22 min

Todd se vrací ze školení o vedení call centra. Když ale přijde do práce, kromě jeho šéfa tam nikdo není. Toddův tým byl outsourcován do Indie a Todd je vyslán za nimi. Vzhledem k tomu, že seriál nebyl divácky příliš úspěšný, dočkal se jenom jedné řady. Díky tomu vtípky parodující indickou kulturu fungují a nezačnou být otravné. Kromě toho je to kromě Community jediný další seriál, který má povedenou paintballovou epizodu.

Spy

ČSFD (74 %) | IMDb (8.1/10) | Wikipedia | 17 epizod, cca 30 minut

Na závěr malá perlička. Na ČSFD pouze 72 hodnocení, toto nebude znát ani většina seriálových fajnšmekrů. Britský sitcom o průměrném chlápkovi, který se stane agentem tajné služby. Představit si můžete takový IT Crowd ze špionského prostředí. Na akci v seriálu příliš nedojde, všechno je to, jak je u sitcomů zvykem, hlavně o komunikaci. Není to ale vyloženě na škodu, opravdu je z čeho čerpat, prostředí je rozmanité, stejně tak i postavy.

To by bylo k tipům vše, doufáme, že jsme se vám trefili alespoň s jedním tipem do vašeho gusta.

Štítky:  ,
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat