Ben Chang

Základní informace a zajímavosti

 • Hraje ho Ken Jeong.
 • Celým jménem Benjamin Franklin Chang. Od čtvrté řady známý jako Kevin.
 • Není přesně známo, kdy se narodil. V epizodě 1x13 je tvrzeno, že se narodilu roku 1969. V díle 3x21 má zase oslavu pětadvacátých narozenin, což je ale zcela jistě mylné, protože by na Greendale musel učit od nějakých 16 let.
 • Není známé, zda je nějakého vyznání.
 • Před studiem na Greendale pracoval mimojiné také jako brigádník u pokladny v obchodě, kde zákazníkům dával nákup do tašek.
 • Na Greendale nejprve vyučuje jako učitel španělštiny (1. řada), poté je studentem teorie hudby (2. řada), poté je členem školní ochranky a ještě později je vedoucí školní ochranky (3. řada) a poté je opět studentem (4. řada).
 • Chang tvrdí, že snědl svoje dvojče v děloze, jeho dvojče měla být sestra jménem Connie. Dále víme, že má bratra, který je rabín, a známe také jeho bývalou ženu Alessandru, která se s ním rozvede ve druhé řadě poté, co ji Chang podvede s Shirley.
 • Chang má rád středoamerickou kulturu a salsu (tanec i omáčku).
 • Používá své příjmení „Chang“ místo sloves.
 • Bojí se křečků a má ochromující fóbii z žab.
 • Je čínského původu. Přesto se občas z vtipu tvrdí, že je Korejec. Korejské předky má Ken Jeong a korejština je také k vidění na tabuli během jeho výuky španělštiny.
 • Hraje paintball a „umí“ hrát na keytar.
 • Během své učitelské kariéry si nechává říkat „señor“ a tvrdil, že jeho přezdívka je El Tigre Chino (Čínský tygr).

Předměty na Greendale

Pozn.: Chang je studentem pouze v některých částech seriálu.

Jaro 2010

 • Kritická mediální gramotnost a politika pohlaví (?; zařazen kvůli paintballové bitvě v 1x23)

Podzim 2010

 • Antropologie I (prof. June Bauer, později prof. Ian Duncan) — Abed, Annie, Britta, Jeff, Pierce, Shirley, Troy, Starburns/Hvězdičák

Jaro 2011

 • Antropologie II (prof. Ian Duncan) — Abed, Annie, Britta, Jeff, Pierce, Shirley, Troy, Rich, Starburns/Hvězdičák, Tlustej Neil, Vicki
 • Úvod do italských vín (?) — Jeff, Pierce

Podzim 2011

 • Biologie I (prof. Marshall Kane) — Abed, Annie, Britta, Pierce, Shirley, Troy, Magnitude, Starburns/Hvězdičák (později vyhozen), Todd, Vicki

Ben Chang v průběhu seriálu

Chang a nástup na Greendale

V době, kdy seriál začíná a na Greendale nastupuje většina studijní skupiny, Chang už učí na Greendale šest let. Je velice afektovaný a nemají ho rádi jak jeho studenti, které skoro mučil, tak ostatní učitelský sbor v čele s prof. Ianem Duncanem. Je také tvrzeno, že Greendale se ho snaží už roky zbavit, ale nemají za něj žádnou náhradu, kdo by chtěl učit španělštinu na komunitní škole.

Chang v první řadě

Chang vystupuje jako velice nevyrovnaný učitel španělštiny. Během první série finguje svou smrt, má roztržky se svou manželkou atd. Naváže také krátkodobé přátelství s Jeffem.

Na konci první řady je ale Chang propuštěn, protože stejně jako Jeff zfalšoval svou kvalifikaci a není ve skutečnosti učitelem španělštiny. Celou dobu prý učil fráze, které se naučil ze Sezame, otevři se, a občas studenty učil klingonštinu. Tím, kdo to nahlásí, je Annie, která to vyslechne, když si přehrává záznam, kde se Chang přiznává Jeffovi a žádá ho o pomoc.

Chang v druhé řadě

Poté, co je Chang propuštěn, se přihlásí na Greendale jako student hudby, aby vystudoval a mohl zase učit a také aby zlepšil svou hru na keytar. Celou řadu se snaží stát se členem studijní skupiny, ale nikdy není oficiálně přijat, i když už to tak několikrát skoro vypadá.

V bláznivé halloweenské párty na Greendale se Changem vyspí přiopilá Shirley. Během té doby se však Shirley dá dohromady se svým bývalým manželem Andrem. Nato Shirley zjistí, že je těhotná, a celou řadu se obává toho, že by otcem mohl být Chang. Na konci druhé řady pak přímo při hodině ve škole porodí, otcem je Andre. Shirley se přesto slituje nad Changem a pojmenuje syna Ben, který se tak jmenuje Ben Bennett.

Když se Chang přizná své ženě, že ji podvedl, vyhodí ho z bytu a Chang se na nějakou dobu odstěhuje k Jeffovi, který nejprve odmítá, ale nakonec svolí.

Chang v třetí řadě

Když ho od sebe vyhodí i Jeff, Chang přežívá ve školních ventilacích spolu s opičkou Annie’s Boobs/Prsa Annie. Dohodne se s děkanem Peltonem, že může dál žít (neoficiálně) na Greendale, ale musí zdarma být členem ochranky.

Chang si to ale vezme moc k srdci a kvůli němu vyhoří kus místní jídelny a také kvůli němu odstoupí šéf ochranky. Chang tím povýší a začne přemýšlet o tom, že by převzal kontrolu nad celou Greendale tím, že nahradí děkana jeho dvojníkem, kterého bude mít pod palcem.

Po smrti Starburnse/Hvězdičáka dostane Chang větší oprávnění a svůj převrat uskuteční. Děkana uvězní ve sklepení Greendale a nechá vyloučit studijní skupinu. Ta se však nedá a vyrazí děkana zachránit. Chang je přitom chytí a plánuje je vyhodit do povětří spolu se záznamy o jeho nepravostech. Nakonec mu ale skupina zhatí plány a Chang uteče pryč.

Kevin ve čtvrté řadě

Chang je ve čtvrtě řadě zařazen na Greendale psychiatrickým institutem, protože tvrdí, že je Kevin a že má „Changnézii“, což je určitá forma amnézie. Přes počáteční odpor mu nakonec uvěří všichni krom Jeffa, který se jeho podvod snaží odhalit. Když neuspěje, uvěří mu i on. Chang/Kevin ale opravdu svou Changnézii předstírá a doopravdy má plán zničit Greendale ve prospěch City College, kde má domluvený plán s děkanem Spreckem.

Když si Abed ve čtvrté řadě uvědomí, že vlastně díky Changovi je skupina pohromadě, vyzve ho, aby ukončil šaškárnu kolem Kevina a připojil se ke skupině. Kevin/Chang vyměkne a se slovy, že to je všechno, co kdy chtěl, se vykašle na svůj předchozí plán se City College a jde na zmrzlinu se skupinou.