Abed Nadir

Základní informace a zajímavosti

 • Hraje ho Danny Pudi.
 • Celým jménem Abed Gubi Nadir.
 • Narozen 24. března neznámého roku v Riverside, Coloradu. V epizodě 1x17 Pierce naznačuje, že je mu přes 30, jeho přátelství s Troyem a celkově jeho nevyzrálost ale vypadají spíše na věk kolem 25. Všeobecně se má vzato, že je věkem někdy mezi Brittou a Troyem.
 • Vyznáním muslim.
 • Před studiem na Greendale pracoval v restauraci (pravděpodobně fast-foodu) s falafely svého otce.
 • Na Greendale studoval původně management restaurace, začátkem však přestoupí na studium filmu.
 • Jeho otcem je Gubi Nadir, původem z Palestiny, který vystoupil v několika epizodách během celého seriálu, jeho matka, původem z Polska, není nikdy představena, pouze se o ní ví, že žije s novou rodinou v Polsku a že za Abedem v minulosti jezdila vždy o Vánocích. Její vzhled je zobrazen hned v 1x03 na fotografii v Abedově prvním krátkém filmu. Má sestřenici Abru, která žije v Palestině a která za Abedem přijela na rodinný den na Greendale.
 • Abed nemá nejoblíbenější film jako takový, je to totiž remíza hned mezi 21 filmy, a to: Ghostbusters (Krotitelé duchů), An American Werewolf in London (Americký vlkodlak v Londýně), Back to the Future (Návrat do budoucnosti), Blade Runner, Stand By Me (Stůj při mně), Stripes (Lampasy), Star Wars IV, VVI, Ferris Bueller’s Day Off (Volný den Ferrise Buellera), Jaws (Čelisti), Raising Arizona (Potíže s Arizonou/Zmatky v Arizoně), Jurassic Park (Jurský park), Seven (Sedm), The Matrix (Matrix), The Goonies (Rošťáci/Buráci), The Breakfast Club (Snídaňový klub), Real Genius (Skutečný genius), Better Off Dead… (Radši umřít), The Fog of War (Mlha války), Pulp Fiction.
 • Abed během svého studia na Greendale dokázal chybu ve dvou profesorských teoriích. Nejprve v psychologii tzv. Duncanův princip prof. Iana Duncana, posléze pak ve struktuře televizního seriálu Who’s the Boss (Kdo je tu šéf?) prof. Sheffielda, který zkoumal, kdo byl doopravdy šéfem.Dokáže zastat porodníka a porodit dítě.

Předměty na Greendale

Podzim 2009

 • Film
 • Laboratoř biologie (?) — Troy, Garrett
 • Španělština pro začátečníky („señor“ Ben Chang) — Annie, Britta, Jeff, Pierce, Shirley, Troy, Starburns/Hvězdičák
 • Účetnictví (prof. Eustice Whitman) — Abed, Annie, Jeff, Pierce, Shirley, Troy

Jaro 2010

 • Hrnčířství pro začátečníky (Marion Holly) — Annie, Jeff, Rich
 • Španělština pro mírně pokročilé („señor“ Ben Chang) — Annie, Brita, Jeff, Pierce, Shirley, Troy, Starburns/Hvězdičák

Podzim 2010

 • Antropologie I (prof. June Bauer, později prof. Ian Duncan) — Abed, Annie, Britta, Pierce, Shirley, Troy, Chang, Starburns/Hvězdičák
 • Reprezentace feministek v médiích (?) — Annie, Britta, Shirley

Jaro 2011

 • Antropologie II (prof. Ian Duncan) — Annie, Britta, Jeff, Pierce, Shirley, Troy, Chang, Rich, Starburns/Hvězdičák, Tlustej Neil, Vicki
 • Kdo vskutku?: Kritická analýza Kdo je tu šéf? (prof. Peter Sheffield)

Podzim 2011

 • Biologie I (prof. Marshall Kane) — Annie, Britta, Jeff, Pierce, Shirley, Troy, Magnitude, Starburns/Hvězdičák (později vyhozen), Todd, Vicki

Jaro 2012

 • Biologie II (prof. Marshall Kane) — Annie, Britta, Jeff, Pierce, Shirley, Troy, Magnutide, Tlustej Neil (později vyhozen), Todd, Vicki

Podzim 2012

 • Historie (prof. Noel Cornwallis) — Annie, Britta, Jeff, Troy, Pierce, Shirley

Abed Nadir v průběhu seriálu

Abed a nástup na Greendale

Abed studuje na Greendale, aby později převzal vedení falafelové restaurace od svého otce. On by však raději studoval film. Abed je také člověk, který má vysoce rozvinuté analytické myšlení na úkor toho sociálního.

Abed v první řadě

Později, když Abed přestoupí na studium filmu, začne být známou osobou po kampusu, a to díky svým filmům. Krom tohoto je Abed vykreslován spíše v kusých informacích. Skupina se mu snaží dohodit přítelkyni, tento pokus ovšem nevyjde, ačkoli Abedovi to nevadí. Na jednu epizodu se stane také vůdcem skupiny.

Lépe vykreslen je jeho vztah s Troyem, s kterým se v průběhu této řady stanou nejlepší přátelé. Zajímavostí je, že podle prvotní myšlenky Dana Harmona měli být nerozlučnou dvojicí Troy s Piercem. Na konci řady se Troy vyjádří, že by chtěl s Abedem bydlet, což ale Abed odmítne s tím, že nejlepší přátelé by spolu neměli bydlet.

Abed v druhé řadě

I druhá řada vykresluje Abeda spíše kusovitě. Abed si zahraje Ježíše ve svém vlastním filmu, postaví s Troyem dekovou pevnost a oslavíme s ním také jeho narozeniny. Často se ještě více ponoří do své filmové kultury a vymaní se úplně z reality. O Vánocích tohoto roku se u něj objeví halucinace a vidí všechny animované.

Abed v třetí řadě

Ve třetím roce už souhlasí s Troyem, že by se spolu měli nastěhovat k sobě. Později se k nim přistěhuje i Annie, která to zezačátku bere poměrně těžce. Společný byt je pak častým místem pro vymyšlený pořad Troy and Abed in the Morning/Troy a Abed po ránu. Ve společném bytě je taktéž místnost zvaná Dreamatorium/Snotorium, v kterém Abed simuluje budoucí situace (krom toho, že si v něm s Troyem hraje).

Přes jeho nezralost a podivínství je tvrzeno, že Abed je nejracionálnější z celé skupiny. Přesto však poté, co má Troy odejít mezi spolužáky z katedry vzduchoventilací, prodělá něco, co by se dalo nazvat psychickým zhroucením. To podobné se mu stane s Annie, která se ho snaží „znormálnit“.

Abed ve čtvrté řadě

Abed je opět na pokraji psychického zhroucení, když Jeff celé prázdniny pracoval na on-line kurzech a na začátku roku skupině sdělí, že mu chybí už jen pár kreditů k odpromování.

Taktéž se musí poprat s tím, že kvůli vztahu Troye s Brittou se může s Troyem vídat pouze v omezeném času.

Po druhé mu studijní skupina dohazuje přítelkyni, tentokrát však Annie a Shirley doporučují vlastní známé. Abed si nakonec najde vlastní přítelkyni, přesto není následně vyobrazeno, jak na tom spolu jsou, a vypadá to spíše, že spolu nejsou.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat