6. řada je tu!

  |  Autor: tommo  |  3 komentářů

52 dní trvala klinická smrt Community. V noci z 30. června na 1. července však bylo oznámeno, že Sony nakonec našlo pro Community nový domov.

Den D: Zúčtování

„9. května 2014 NBC zrušila po třech plnohodnotných a dvou zkrácených řadách seriál Community,“ to píšeme v našem předcházejícím článku. Vlivem nízké sledovanosti a dojmu, že s premiérovými sitcomy udělá lépe, zrušila NBC Community, divákům TV Smíchov známého pod názvem Zpátky do školy.

Delší rozebrání si můžete přečíst ve zmiňovaném článku, ve zkratce však můžeme říci, že celé zrušení seriálu bylo přinejmenším podivuhodné.

Operace Námluvy

Sony, producent seriálu (tedy společnost, která je zjednodušeně řečeno výrobce a majitel seriálu), se snažil navázat na již existující smlouvy, které na Community mělo. Tím byla především on-demand videoslužba Hulu. Mezi cíle Sony patřilo hlavně to, že smlouvy herců a celkového tvůrčího týmu, platily do 30. června. Pokud by byl seriál do té doby prodloužen, i kontrakty by byly prodlouženy.

Hulu je ve Spojených státech známou internetovou televizí. Za průkopníka a tahouna v této oblasti je sice považován Netflix, ale Hulu mu sice s odstupem, ale jinak celkem zdatně sekunduje. Týden před vypršením smluv však na internetu vyšel rozhovor s představiteli Hulu, ve kterém se tvrdilo, že se se Sony bohužel nedokázali domluvit. Vypadalo to, že je vše ztraceno…

Znovuzrození

Píše se 30. června 2014. Ve Spojených státech je den v plných obrátkách, u nás se pomalu chýlíme ke spánku. Je to tady. Portál Yahoo! oznamuje, že pro svoji službu Yahoo! Screen získává šestou řadu Community.

Snad každý trochu starší uživatel počítačů zná Yahoo! jako vyhledávač. Kdysi dávno byl Seznam, Google a Yahoo!, ještě předtím bylo jenom Seznam a Yahoo! Google však odominoval trh vyhledávačů a Yahoo! ztratilo většinu své návštěvnosti. U Američanů si ještě zachoval pozici „úvodní stránky internetu“, něco, co je u nás mezi běžnými uživateli Seznam. Yahoo! se v posledních letech snaží o restruktualizaci a snaží se dostat nějakým způsobem opět do popředí internetové scény. Tentokrát oprášil starou streamovací on-demand video službu, Yahoo! Screen, kterou nezná zrovna moc lidí.

Yahoo! se rozhodlo, že Community bude TEN seriál. Ten seriál, který udělá reklamu Yahoo! a který bude začátkem velkého množství vlastní tvorby. Proto samo Yahoo! oslovilo Sony a nabídlo tolik peněz, že 6. řada Community nebude muset běžet ani pod sníženým rozpočtem. V té chvíli padla zmíněná nabídka Hulu.

Post-apokalyptické Community

Co tedy o nové řadě víme? 6. řada bude opět 13dílná a bude se opět vysílat po jednom dílu každý týden. Nebude to tedy stejné jako např. u House of Cards, že by vyšla celá řada v jeden den. Kromě této informace však o budoucí sérii nevíme nic. Je ale ještě hodně brzo, dohoda bude stará maximálně několik dní. Nabízí se tu ale hodně spekulací.

Yahoo! Screen je služba, která oproti Hulu a Netflixu nežádá po divácích poplatky za předplatné, ale místo toho pouští do videí reklamu. Je tedy teoreticky možné, že se na Community podíváme i zdarma (pravděpodobně ale jen s americkou IP adresou, což se ovšem dá snadno obejít). Stejně tak je ale možné, že Yahoo! v těchto chvílích už chystá obchodní model předplatného.

Šestá řada se stihla domluvit do konce června, navrátí se tedy všechny hlavní postavy páté řady včetně hlavního tvůrčího týmu. Otázka visí nad Johnem Oliverem, hrajícího Duncana, a Jonathanem Banksem, hrajícího Hickeyho. Oba dva však mají na příští sezónu vlastní projekty, což letos neměli. Je tedy spíše nepravděpodobně, že se s nimi uvidíme často, jestli vůbec. Spekuluje se také, že by se mohl vrátit Donald Glover, tedy Troy. To je však čirá spekulace a spíše zbožné přání fanoušků.

Vzhledem k tomu, že nebudou škrty v rozpočtu, nemusíme se bát, že by epizody kvůli tomu působily laciněji. Zlé jazyky však tvrdí, že Community by snížení rozpočtu naopak prospělo, protože by pak mělo jednodušší cestu navrátit se k lehkosti 1. řady.

Lze také předpokládat, že Yahoo! nekoupilo Community jenom kvůli jedné řadě. Na poměry Yahoo! Screen by mělo mít i přes pravděpodobný pokles diváků velkou sledovanost. Můžeme tedy očekávat (samozřejmě s trochou štěstí) vytoužený film nebo případně sedmou sérii.

To je, co se týče 6. řady, aktuálně vše. Celou situaci nepřetržitě sledujeme a až se objeví další informace, budeme vás informovat na našem Facebooku.

Štítky:  ,
  • RS

    cool cool cool

  • Adam Pažourek

    Six seasons and a movie!!! Community má snad 9 životů, to snad ani není možný :D

  • Bubija

    udělalo mi to velkou radost když jsem se to dozvěděl :)

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat