2x05 — Messianic Myths and Ancient Peoples

Epizoda zatím neodvysílána.

Základní informace

  • Premiéra: 21. října 2010
  • Počet diváků v USA: 4,46 mil.
  • Režie: Tristram Shapeero
  • Scénář: Andrew Guest
  • Články k dílu:

Děj epizody

Pierce. Pierce objeví skupinu starých studentů na Greendale, kteří se chovají jako puberťáci, protože jim nic nehrozí — vždy se vymluví na věk. Postupně ale zjišťuje, že nejsou tak správní, jak si o nich myslel. Jeff a Britta v jeho ději hrají rodiče studijní skupiny.

Abed a Shirley. Shirley přijde za Abedem s myšlenkou tvorby filmu s nábožensky laděnou tématikou, Abed zprvu odmítne, avšak po přečtení Nového zákona se rozhodne, že téma zpracuje. Chce to však pojmout velice osobitým způsobem, kdy sám sebe představí coby Ježíše. Shirley se to vůbec nelíbí, ale lidé jsou tím unešeni. Před dokončením filmu si ale uvědomí, že to je hrozný film, a obrátí se k Bohu, aby mu pomohl natáčení přerušit. Bůh samozřejmě nezasáhne, ale slyší ho Shirley, která veškeré vybavení rozmlátí baseballovou pálkou. Abed pak natočí film dle její představy.

Závěrečná scénka. Abed a Troy si vezmou stejné oblečení jako Jeff a provokují ho.

Oficiální text. Shirley se radí s Abedem, když se rozhodne natočit film s náboženským motivem, ale začne to mezi nimi skřípat poté, co Abed odhalí, že chystá i svůj. Mezitím se Pierce snaží dostat do jiné studijní skupiny s členy jeho věku poté, co si uvědomí, že je nejstarším členem té aktuální.

Hudba

  • v tomto díle nebyla použita žádná komerční hudba

Kompletní soupis najdete v sekci Hudba.

Titulky

Ostatní titulky v sekci Titulky.